iOS 15 ponúka komplexne upravené informácie o fotkách. Ako zobraziť EXIF metadáta v aplikácii Fotografie?

0

Apple v rámci iOS 15 aktualizoval aj aplikáciu fotografie, ktorá ponúka prehľadné a prepracované informácie o všetkých fotkách, ktoré je možné v prípade potreby z časti upraviť.  

Rozšírený informačný panel je dostupný pre všetkých a veľmi jednoducho – stačí otvoriť fotku a kliknúť na „i“ v spodnej časti alebo jednoducho potiahnuť prstom po displeji nahor a okamžite sa vám zobrazia prepracované informácie o danej fotke, vrátane EXIF metadát.

iOS 15

iOS 15

Poskytnuté informácie sú skutočne komplexné, pričom nezáleží na tom, či bola fotka odfotená iPhonom alebo akýmkoľvek iným zariadením/foťákom. Nájdete tu typ zariadenia, s ktorým bola fotka zhotovená, aké boli zvolené nastavenia, akým objektívom bola fotka odfotená a pod. Samozrejmosťou je dátum a presný čas zhotovenia, vrátane presnej polohy (ak takú informáciu externá fotka ponúka).

Taktiež okamžite vidíte veľkosť súboru a odkiaľ fotografia pochádza – ak bola upravovaná alebo exportovaná cez inú aplikáciu. Veľkou výhodou je aj to, že v tomto zobrazení môžete jednoducho pridať ku každej fotke vlastný popis, upraviť čas a dátum zhotovenia (kliknutím na zvýraznený nápis „upraviť“) alebo pridať polohu/lokalitu, v ktorej bola fotografia nasnímaná – ak sa nezobrazuje automaticky. Fotky z iPhonu majú vždy uloženú aj polohu nasnímania.

Modernizovaný panel s informáciami o fotkách je veľmi užitočný a hlavne prehľadný, čo sa nám veľmi páči. Ide o ďalšiu novinku, ktorá nebola oficiálne komunikovaná, takže sa ešte je načo tešiť.

 Prečítajte si aj:

iOS/iPadOS 15: Verejné beta verzie sú oficiálne dostupné (návod na inštaláciu + prehľad noviniek)

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár