Kalkulačka vo Windows 10 stále navrchu

0

Zmena, ktorú ste si nemuseli všimnúť, no rozhodne ju uvítate.

Kalkulačka pre Windows 10 síce stále neprináša zobrazovanie grafov, ako sme informovali začiatkom roka. Táto možnosť zostala len vo verzii Windows 10 pre Insiderov, ktorí majú k dispozícii testovacie verzie operačného systému.

Ako na to?

Obsahuje ale tlačidlo, ktoré ju udrží navrchu, nad všetkými zobrazenými oknami systému. Na to slúži tlačidlo, ako vidno na obrázku nižšie. Aplikácia môže mať aj v tomto režime nastavenú vlastnú veľkosť. Tú si zapamätá aj pri ďalšom spustení.

kalkulacka

Kalkulačka s novým tlačidlom Ponechať navrchu

Ak ju náhodou v systéme nemáte, môžete si ju nainštalovať cez tento link. Kalkulačka totiž patrí medzi prvé aplikácie, ktoré sa dajú odinštalovať. Ide o súbor zmien, ktoré postupne Microsoft zapracováva do systému.

Podobne by na to mali byť aj aplikácie ako WordPad alebo Poznámkový blok. Zatiaľ sú integrálnou súčasťou Windows 10.

Prečítajte si aj:

Pokus Windows 10 spustiť na kalkulačke je tu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>