Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najobľúbenejší československý nealkoholický nápoj budú v lete okupovať malé potvorky hladné po jeho pene. Kofola sa totiž rozhodla prepojiť letné aktivity s unikátnym spotrebiteľským zážitkom priamo v prostredí prevádzok. V spolupráci s agentúrou WMC | Grey tak spúšťa veľkú kampaň, ktorej súčasťou je okrem iného aj mobilná aplikácia pracujúca na báze augmentovanej reality.

Penožrúti sú malí, roztomilí a pekne hladní! Penohlavý drak, Penakula a Penokopka a mnoho ďalších. Tí všetci milujú penu na Kofole! A akonáhle vidia čerstvo načapovaný krígeľ, nedajú sa udržať. Stačí si stiahnuť aplikáciu Penožrúti, vyraziť do niektorej z prevádzok a naskenovať logo na plnom krígli. Z neho potom vyletí jedna zo 150 unikátnych postavičiek, ktoré s trochou šikovnosti každý hravo pochytá.

Kofola chce touto aktivitou posilniť vnímanie značky a poukázať na jedinečnosť svojej čapovanej varianty: „Naším cieľom bolo vytvoriť unikátny zážitok s čapovanou Kofolou priamo v mieste jej konzumácie, tzn. v čo najväčšom množstve gastro prevádzok na Slovensku a v Čechách, a to priamo s ikonickým Kofola krígľom a pre Kofolu typickou penou. Verím tomu, že chytanie Penožrútov bude bláznivá zábava na celé toto leto,“ povedala marketingová manažérka kolovej kategórie Lucia Tarbajovská.

Penožrútov budú môcť užívatelia stretávať vo viac ako 13 000 prevádzkach na Slovensku a v Českej republike. Sú rozdelené do niekoľkých úrovní a niektoré sú viazané aj na určitú oblasť. Napríklad v okolí rieky Vltavy ľudia chytia Pěndřicha Smetanu. Samotná kampaň obsahuje aj ďalšie aktivity vrátane súťaže o lístky na letné festivaly. Ak používatelia chytia Piešťanské Penisko, môžu získať vstup na hudobný festival Grape. Penera of Ostrava zase prináša lístky na český Colours of Ostrava.

Kreatívnu kampaň mala na starosti agentúra WMC | Grey, pod ktorej taktovkou vznikli všetky propagačné materiály pre prevádzky, online spoty aj samotná aplikácia. „Snažili sme sa nájsť čo najunikátnejšie riešenie, ktoré bude mať veľký ohlas u cieľovej skupiny a zároveň sa naplnia biznisové očakávania klienta,“ zhrnul svojimi slovami filozofiu siete Grey (Famously Effective) kreatívny riaditeľ David Suda.

Kampaň štartuje 1. júna a potrvá až do konca letných prázdnin. Toto leto proste bude patriť Penožrútom!

 

Značky: