Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie kybernetická bezpečnosť? Zrejme firewall, monitoring siete, antivírus, SIEM a takto by sme mohli menovať mnohé ďalšie technológie. Kybernetická bezpečnosť ovplyvňuje životy a fungovanie nielen vo veľkých organizáciách ale týka sa každého z nás.

Uvažovali ste niekedy nad tým, čo by sa stalo ak by bol výpadok elektriny dlhodobejší, alebo by vypadli telekomunikačné služby? A čo tak voda? Aj za týmto všetkým môže stáť úspešný hackerský útok. Napríklad východ Spojených štátov bol bez pohonných hmôt niekoľko dní v dôsledku hackerského útoku na ropnú spoločnosť. Bol to hackerský útok s cieľom získať výkupné, ale tým, že obmedzil i bežných občanov, mal aj znaky útoku na strategickú infraštruktúru štátu. V takom prípade ide o príznaky kybernetickej vojny. Tá sa síce na kybernetickej scéne odohráva už niekoľko rokov, no nikdy nebola taká viditeľná ako práve teraz – prakticky ju sledujeme v priamom prenose.

Čo je vlastne kybernetická vojna? Koho sa týka? Sú v ohrození len strategické podniky? Je zákon č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti v organizáciách dôkladne dodržiavaný?  Sme pripravení čeliť zvýšeným kybernetickým útokom? Kto sú útočníci a kto obete v kybernetickej vojne a na ktorej strane stoja Anonymous?

Odpovede na tieto otázky budeme hľadať na konferencii SecTec Security Day 202217. mája. A budeme ich hľadať doslova, pretože tento rok to urobíme inak. Nebudú to prednášky o technológiách, bude to diskusia o súčasnom stave, o skúsenostiach a predikciách v práve prebiehajúcej kybernetickej vojne. Doslova kybernetická vojna live.

V každej diskusii sa stretnú odborníci, ktorí majú kybernetickú bezpečnosť priamo v popise svojej práce, od zástupcov štátu, strategických podnikov až po etických hackerov. Celé poobedie bude venované pohľadu odborníkov, zástupcov jednotlivých security technológií. Tí predstavia bezpečnostné riešenia, ktoré sú v aktuálnej situácii o to dôležitejšie. Podujatím vás bude sprevádzať moderátorka Zlatica Puškárová​​​​​​​.

Kybernetická realita sa prudko mení, kybernetická bezpečnosť je v bode zlomu a 12. ročník SecTec Security Day je tu pre vás. Neváhajte, pozrite si program, pozrite si spíkrov a nechajte sa inšpirovať!

Online prístup na Live stream konferencie získate po registrácii ZDARMA!

Registráciu a podrobný program nájdete na www.sectecsecurityday.sk.

SecTec a.s. pôsobí na slovenskom IT trhu ako distribútor s pridanou hodnotou zameraný na distribúciu a predaj bezpečnostných a virtualizačných technológií špičkových výrobcov. Spoločnosť SecTec pravidelne organizuje SecTec Security Day, najväčšiu konferenciu zameranú na kybernetickú bezpečnosť na Slovensku. Svojou kvalitou a odbornosťou si toto podujatie získalo množstvo fanúšikov a má svoje stabilné postavenie medzi IT konferenciami na Slovensku.