Magio internet vzduchom po novom: Nové objemy dát a ďalšie benefity

5

Služba Magio internet vzduchom umožňuje využívať vysokorýchlostné pripojenie do internetu aj v prípade, že vo vašej oblasti nie je k dispozícii optické pripojenie. Telekom túto službu v máji vylepšil, jej nová verzia prináša väčšie objemy dát a ďalšie benefity.

Magio internet vzduchom je určený pre používateľov, ktorí chcú domáce pripojenie do internetu od Telekomu, avšak nachádzajú sa v lokalite, kde tento operátor nemá žiadne širokopásmové pripojenie a jeho ADSL internet je dostupný iba vo variante M alebo L, teda do 8 Mbps. Magio internet vzduchom využíva pre pripojenie do internetu 4G sieť, ktorou Telekom aktuálne pokrýva viac ako 93,6 % populácie Slovenska.

Inak povedané, pokiaľ je Magio internet vzduchom vaša jediná šanca na vysokorýchlostný internet od Telekomu, magentový operátor vám ho poskytne takýmto spôsobom. Podmienkou je však aj to, aby bola vo vašej lokalite dostatočná kapacita 4G signálu.

4G signál si väčšina používateľov spája s mobilnými službami, Magio internet vzduchom je však domáci internet, ktorý je určený, aby ste ho využívali iba na jednej adrese. Mimo adresy zriadenia služby bude internetový prístup zablokovaný. Výhodou služby je však rýchla a jednoduchá inštalácia – router stačí pripojiť do elektrickej siete a vložiť doň SIM kartu. Netreba teda ťahať žiadne káble.

V troch veľkostiach

Magio internet vzduchom nie je obmedzený z hľadiska prenosových rýchlostí a v závislosti od vašej lokality ponúka teoretické rýchlosti až do 375 Mbps pre download a 75 Mbps pre upload. Plnou rýchlosťou môžete preniesť určité množstvo dát, objem je špecifikovaný vaším variantom.

Služba je dostupná v troch veľkostiach:

  • variant M za 10,90 € ponúka 50 GB mesačne plnou rýchlosťou
  • variant L za 15,90 € ponúka 200 GB mesačne plnou rýchlosťou
  • variant XL za 20,90 € ponúka 500 GB mesačne plnou rýchlosťou
  • plné prenosové rýchlosti sa v prípade tejto služby ťažko definujú, nakoľko sú závislé od LTE technológie, ktorou Telekom pokrýva vašu oblasť. Teoretický download je do 375 Mbps, upload je do 75 Mbps, pričom maximálne rýchlosti pre vašu lokalitu si môžete skontrolovať na https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

Po vyčerpaní mesačného balíka sa rýchlosť zníži na 512 kbps pre download i upload. Ak potrebujete ďalšie dáta s plnou rýchlosťou, k dispozícii je 10 GB balík za 10 eur. Ten si môžete kúpiť jednorazovo alebo si nastaviť jeho automatické dokupovanie po vyčerpaní dát.

Aktuálnu spotrebu dát v rámci zúčtovacieho obdobia si môžete skontrolovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Telekom alebo cez webovú stránku https://m.telekom.sk/datanavyse. Oboma spôsobmi si môžete dokúpiť ďalšie dáta. Pri zriadení služby si tiež môžete zadať mobilné číslo a/alebo e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať informácie o spotrebovaní dát z paušálu a dátového balíčka.

Ďalšie výhody v Chytrom balíku a skupine Magenta 1

Novú verziu služby Magio internet vzduchom si môžete pridať aj do Chytrého balíka a ak už využívate pevnú linku či satelitnú TV od Telekomu, môžete získať zľavy v príslušnej kombinácii. Ocenia to najmä používatelia v lokalitách, kde doteraz nebolo možné vytvorenie takejto kombinácie služieb.

Takisto je možné čerpať výhody pre mobilné paušály, ako je väčší objem dát a viac minút, keďže Magio internet vzduchom figuruje v skupine Magenta 1 ako štandardná pevná služba.

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

5 komentárov

    • Dobrá pripomienka, doplním túto odpoveď aj do článku – Pri tejto službe sa ťažko definujú konkrétne rýchlosti. Teoretický download je do 375 Mbit/s, upload je do 75 Mbit/s (ten sa v článku nespomína, to je pravda), pričom reálne rýchlosti sú podľa LTE technológie, ktorú Telekom poskytuje vo vašej lokalite – operátor odporúča pozrieť mapu pokrytia na https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia

  1. ja vám to hneď vysvetlím aká je rýchlosť internetu po lopate … to že telecom neudáva rýchlosť internetu znamená to že rýchlosť je max do 375Down a 75Up takže na takú hranicu sa nikdy nepriblíži …. dajme tomu že má telecom 2 milióny používateľov v praxi to znamená že je to agregácia 1:2 000 000 a to nemusia mať ani magio internet stačí iba mobilný pretože ten využíva rovnakú 4G sieť takže to znamená že rýchlosť vôbec nie je stála ale kolísa podľa toho akú rýchlosť bude vysielač odosielať v závislosti na počtu používateľov(agregácia)… takže ten internet vám môže ísť dajme tomu 150Mb/s alebo aj 2,3,4Mb/s

Pridaj komentár