VIDEO: Microsoft sa nechal počuť – doterajšia bezplatná aktualizácia na Windows 10 bude od 30. júla spoplatnená (doplnené)

4

Je to tak, Microsoft hovorí o sume 119 USD (bez dane) za upgrade na operačný systém Microsoft Windows 10.

Pokiaľ to nestihnete urobiť do 30. júla napr. z Windows 7 alebo 8/8.1, budete musieť zaplatiť, ak budete chcieť inovovať váš systém na Windows 10.

Ceny pre slovenský trh budú nasledujúce:

  • 135 eur v prípade inovácie na Windows 10 (prechod z Windows 7 / 8.1 Home)
  • 279 eur v prípade inovácie na Windows 10 Pro (prechod z Windows 7 / 8.1 Pro)

Peter_Kmosko_WIndows10_nowat

Tento operačný systém bol inak prijatý veľmi pozitívne. Obavy z problémov pri prechode zo staršieho systému sa nepotvrdili. A v lete tomu bude rok, čo sa tento operačný systém dostal medzi ľudí.

Windows10IFA2

V nadväznosti na konferenciu Build, ktorá sa konala minulý mesiac, Microsoft oznámil, že operačný systém Windows 10 sa používa už na 300 miliónoch zariadení po celom svete. Zaregistroval pritom výrazný nárast ľudí využívajúcich funkcie vo Windows 10, ako je Microsoft Edge, hry, aplikácie a obchod Windows Store.

Windows10Trickono_nowat

Microsoft tiež oznámil, že Windows 10 sa stal najrýchlejšie prijatou verziou Windows v histórii. Ponuka na bezplatný update naozaj končí 29. júla 2016.

Microsoft oznámil, že od 30. júla 2016 si bude účtovať za plnú verziu Windows 10 Home 135 EUR alebo za aktualizáciu na túto edíciu zo staršej verzie.

Windows10SK

Tip: Pozrite si, čo Microsoft oznámil na konferencii Build

Microsoft Build 2016: Veľký update pre Windows 10 zadarmo a všetky dôležité novinky, o ktorých by ste mali vedieť (VIDEO)

Zdroj: blogs.windows.com

 

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

4 komentáre

  1. Pingback: NEPREHLIADNITE: Poznáme slovenské ceny inovácie na Windows 10 | touchIT

  2. Dobrý deň. Ja by som sa rád spýtal, ze keď vrátim pc do pôvodného stavu, či budem môcť zadarmo prejsť. Teraz používam win 10, ale pôvodne mám na nb win 8.1 raz za rok dám pc do výrobných nastaveni. Ďakujem

Pridaj komentár