Nečakajte na Windows 11. Zarovnajte si programy doprostred už teraz

0

Programy sa budú zobrazovať podobne ako pri Windows 11.

Nový systém prináša zobrazovanie aplikácií uprostred Panelu úloh aj s tlačidlom Štart. Dá sa však zarovnať späť doľava. Používatelia Windows 10 majú možnosť zmeniť štandardné a roky zavedené zarovnanie doľava takisto doprostred tohto panelu.

Keďže to nie je primárna systémová vlastnosť, je treba použiť samostatný program, ktorý to vykoná za systém. Na tento účel môžete vyskúšať jednoduchú utilitu Center Taskbar. Program netreba inštalovať, stačí ho len zapnúť a všetky tlačidlá programov sa presunú doprostred. Tu je oproti Windows 11 rozdiel v tom, že tlačidlo Štart zostáva na svojom mieste.

Po vypnutí utility sa ikony / tlačidlá presunú naspäť doľava. Funguje tu rozpoznávanie viacerých monitorov a nový systém zobrazenia sa uplatní na viacerých obrazovkách. Program Center Taskbar si stiahnete z tejto stránky a tu je priamy odkaz na súbor. Stačí ho spustiť.

Štandardné zarovnanie Vo Windows 10

Zarovnanie doprostred po spustení programu Center Taskbar

Prečítajte si aj:

Poznáme ďalšie informácie o Windows 11

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár