Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon oznamuje, že dnes bola vydaná verzia 1.1.0 systému NX Field na diaľkové fotografovanie pre profesionálnych fotografov a spravodajské a športové agentúry. Táto aktualizácia pridáva podporu pre plnoformátové (formát Nikon FX) mirrorless fotoaparáty Z 7II, Z 6II, Z 7 a Z 6. Podpora pre model Z 9 bude pridaná v budúcej aktualizácii firmvéru.

Podpora pre mirrorless fotoaparáty pridaná do verzie 1.1.0 umožňuje diaľkové ovládanie funkcie nehlučného snímania, užitočnej funkcie mirrorless fotoaparátov. Vďaka tomu je možné použitie vzdialených fotoaparátov aj na miestach a v situáciách, ktoré vyžadujú nehlučnú prevádzku, ako sú koncertné sály či šachové zápasy. Verzia 1.1.0 tiež pridáva podporu pre funkcie AF s detekciou tváre a AF s detekciou očí, ktorými sú vybavené mirrorless fotoaparáty Nikon pre spoľahlivejšie zaostrenie na tvár a oči objektu počas diaľkového snímania. Zaostrovacie body rozmiestnené vo väčšine obrazového poľa navyše uľahčujú zaostrovanie na objekty umiestnené na okraji záberu a poskytujú väčšiu slobodu pri komponovaní záberov.

Okrem toho NX Field ver. 1.1.0 pridáva podporu pre intervalové snímanie s kompatibilnými digitálnymi jednookými zrkadlovkami a mirrorless fotoaparátmi. Zadanie intervalu snímania a počtu záberov na vzdialenom fotoaparáte umožňuje automatické snímanie timelaps aj na diaľku.

Nikon bude pokračovať v poskytovaní aktualizácií pre systém NX Field na podporu profesionálnych fotografov, ktorí pracujú v prvej línii reportážnej fotografie a fotografujú rozhodujúce okamihy.

Viac informácií nájdete na našej webovej stránke.

Poznámka:

Párovanie modelov Z 6, Z 7, Z 6II a Z 7II so softvérom NX Field je možné iba pomocou bezdrôtového sieťového rozhrania WT-7, ktoré musí byť pripojené k fotoaparátu

Značky: