Zatiaľ iba čínska verzia.

Nokia, resp. spoločnosť HMD Global, na MWC v Barcelone oznámila, že čoskoro začne predávať svoje telefóny po celom svete. Jedným zo sľubov, ktorými sa výrobca počas prezentácie oháňal, boli pravidelné a včasné aktualizácie operačného systému Android.

Dôkazom týchto sľubov má byť aj najnovšia aktualizácia pre telefón Nokia 6. Ten je zatiaľ dostupný iba v Číne, počas tohto kvartálu by sa mal začať predávať aj na Slovensku. Každopádne, Nokia 6 je jeden z prvých telefónov od výrobcov tretích strán, ktoré sa môžu pýšiť aktualizáciou na operačný systém Android 7.1.1.

Aktualizácia má 369 MB a obsahuje aj najnovšie zabezpečenie systému Android k 1. aprílu. Taktiež vylepšuje šetrenie batérie a pridáva ďalšie vylepšenia telefónu. Otázne je, či sa bude HMD Global takýmto spôsobom starať o všetky svoje telefóny a to z dlhodobého hľadiska, alebo či je dôvodom tejto aktualizácie hlavne príprava globálneho predaja Nokie 6.

Zdroj: Android Authority

Prečítajte si aj:

MWC: Predstavenie nových Nokia telefónov

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit