Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od 1. mája víta Veracomp Slovakia, IT distribútor s pridanou hodnotou, nového obchodného riaditeľa, ktorým sa stal Peter Csicsay.

Viac ako 10-ročné skúsenosti v oblasti IT a manažmentu

Peter Csicsay zúročí svoje 10-ročné skúsenosti v oblasti IT a manažmentu v spoločnosti Veracomp Slovakia na pozícii obchodného riaditeľa.

Svoju kariéru rozbehol po vysokej škole v spoločnosti Dell ako Inside Sales Representative, kde mal na starosti predaj prevratných produktov prostredníctvom budovania vzťahov so zákazníkmi. Po 7 rokoch prijal ponuku z Prahy, konkrétne pozíciu Database Sales Representative v spoločnosti Oracle. Z rodinných dôvodov sa rozhodol po viac ako roku odísť a nastúpil v IBM – najskôr ako Account Manager pre medzinárodné spoločnosti, kde manažoval 6 krajín, a nakoniec ako EMEA líder pre medzinárodné spoločnosti.

„Bola to pre mňa skutočná výzva, keďže som mentoroval 12 špecialistov po celej Európe, ktorí boli v IBM aj 20 až 30 rokov. Veľmi sa teším, že som s mnohými z nich ešte doteraz v kontakte,“ uvádza Peter Csicsay.

Prečo Veracomp Slovakia?

Napriek viacerým pracovným príležitostiam sa Peter Csicsay rozhodol práve pre Veracomp Slovakia, kde náborový proces prebiehal v niekoľkých kolách. Oslovilo ho najmä posledné  2,5-hodinové kolo s psychológom, ktorý vyhodnotil jeho profil. „To je dôkaz, že spoločnosti veľmi záleží na tom, aby si nevybrali človeka len podľa životopisu, ale má to hlbší princíp, a to ten, či skutočne zapadne do tímu a prinesie pridanú hodnotu. Pre Veracomp som sa rozhodol najmä pre ľudský prístup a priaznivú budúcnosť, ktorá nás čaká akvizíciou globálneho IT lídra Exclusive Networks.“

Korporát vs. menšia firma

Veľa ľudí môže mať dojem, že manažovanie v korporáte a menšej firme je radikálne rozdielne. Je to skutočne tak? „Každý potrebuje individuálny prístup bez rozdielu na to, či pracuje v korporátnej alebo menšej firme. Rozdiel možno vnímam len z hľadiska času, keďže v korporáte sa manažuje viac ľudí. Tu budem mať viac času na iné dôležité veci, ktoré budú pomáhať biznisu rásť. Teším sa na nové výzvy, ktoré nielen mňa, ale aj celý tím čakajú. Pevne verím, že sa nám bude dariť najmenej tak, ako to máme aktuálne ,našliapnuté‘.“

 

 

 

Značky: