Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Inovácie pokračujú aj napriek zložitým podmienkam, zákazníci napriek pandémii pokračujú v raste

Hlavné body správy

  • Práve dokončenou inštaláciou v spoločnosti Solopress dosiahlo HP významný míľnik – 100. inštaláciu prelomového digitálneho tlačového stroja HP Indigo 100K
    • Na trh vstúpil digitálny tlačový stroj HP Indigo 15K
    • Boli predstavené nové možnosti digitálneho tlačového stroja HP Indigo 100K – automatická výmena paliet a piaty farebník

Spoločnosť HP Inc. oznámila dodanie 100. digitálneho tlačového stroja HP Indigo 100K. O dosiahnutie tohto míľnika potvrdzujúceho, aké výhody tento prelomový tlačový stroj zákazníkom poskytuje, sa postarala spoločnosť Solopress. Prestížny poskytovateľ tlačových služieb pokračuje v digitálnej transformácii a svoju existujúcu flotilu piatich produktov značky HP z radov Page Wide a Indigo rozšíril o digitálny tlačový stroj HP Indigo 100K.

Spoločnosť Solopress bola založená v roku 1999, v oblasti digitálnej tlače má viac ako dvadsaťročné skúsenosti a poskytuje svoje služby desiatkam tisíc firiem a predajcov. Po zrušení obmedzení v súvislosti s pandémiou Covid-19 sa prudko zvýšil dopyt po ďalších kapacitách. „Ako firma sa snažíme vždy maximalizovať produktivitu a model 100K nám poskytuje vyššiu kapacitu, spoľahlivosť aj kvalitu, ktorú môžeme vzápätí ponúknuť svojim zákazníkom,“ povedal Simon Cooper, generálny riaditeľ spoločnosti Solopress, k vlastnostiam tlačového stroja HP Indigo 100K.

Haim Levit, viceprezident a generálny riaditeľ divízie HP Indigo, k tomu dodal: „Som nesmierne hrdý na fakt, že sme dosiahli pre našu spoločnosť natoľko významný míľnik. Na tomto úspechu má zásluhu nielen náš tím, ale aj naši zákazníci, ktorí sa k nám pridali na ceste k zavádzaniu, zdokonaľovaniu a rozširovaniu portfólia umožňujúceho skutočnú digitálnu transformáciu. Portfólio, ktoré sme predstavili na veľtrhu drupa 2020, sa stretlo s priaznivým prijatím vo všetkých segmentoch.“

Desať rokov portfólia Indigo B2

Spoločnosť HP oslávila tiež 10. výročie zavedenia portfólia Indigo B2. Od prvého predstavenia tlačového stroja HP Indigo 10000 na veľtrhu drupa 2012 prebehla doslova revolúcia. V poslednom desaťročí sa niektorí zákazníci rozhodli pre dlhodobé investície do nového vybavenia, aby vzhľadom na pokračujúcu celosvetovú expanziu digitálnej transformácie dokázali aj naďalej držať krok s rastúcim objemom zákaziek a stále náročnejšími požiadavkami zákazníkov.

HP Indigo 100K Digital Press, najproduktívnejší digitálny tlačový stroj B2 na trhu, ktorý vytlačí až 6 000 hárkov za hodinu, umožňuje komerčným tlačiarňam prejsť vo väčších objemoch z ofsetovej tlače na digitálnu tlač, čím uspokojí dnešné potreby v mnohých komerčných aplikáciách s vynikajúcou kvalitou tlače, vysokou produktivitou, schopnosťou vytlačiť 60 miliónov hárkov B2 mesačne bez akýchkoľvek známok spomalenia.

Na celosvetový trh bol uvedený aj digitálny tlačový stroj B2 HP Indigo 15K. Najpredávanejšia digitálna platforma B2 na svete aj naďalej ponúka najširšiu škálu aplikačnej tlače B2 na trhu a v súčasnej dobe sa môže pochváliť 1 200 tlačovými strojmi prevádzkovanými v sedemdesiatich krajinách sveta. Tlačiareň B2 HP Indigo 15K je skonštruovaná tak, aby dokázala s vysokou produktivitou splniť najrôznejšie požiadavky zákazníkov, ponúka väčšiu podporu tlačových médií, vrátane pätnástich druhov tekutého atramentu ElectroInk a neobmedzeného počtu priamych farieb.

Nové funkcie tlačového stroja HP Indigo 100K 

Spoločnosť HP, ktorá túto platformu neustále vyvíja, tiež oznámila dostupnosť automatickej výmeny paliet a 5. farebníka pre digitálny tlačový stroj HP Indigo 100K. Aby sa proces tlače nezastavil, môžu používatelia využívať novú pohotovostnú paletu. Tá sa podľa potreby užívateľa pripraví po každej dávke alebo úlohe a vysunie vytlačený stoh mimo výstupnej jednotky, čo obsluhe umožňuje tlačiť, stohovať a rozprávať vytlačené archy presne v takom množstve, aké potrebuje.

Tlačové stroje HP Indigo po silných štvrťročných výsledkoch a zavedení najlepších technológií vo svojej triede, vrátane HP xRServices s využitím technológie Microsoft Hololens 2 a Print OS Site Flow, zakončili rok 2021 so zvýšenou dynamikou a tiež v roku 2022 pokračujú v uspokojovaní dopytu zákazníkov poskytovaním služieb a riešení, ktoré podporujú rast, urýchľujú zavádzanie a integráciu digitálnych technológií a napomáhajú rozvoju tohto neustále sa meniaceho odvetvia.

HP Indigo a spoločnosť Hershey oživujú príbehy žien

Spoločnosť Hershey využíva možnosti technológie digitálnej tlače, aby prostredníctvom svojich ikonických obalov na čokoládové tyčinky oslávila ženy. V rámci kampane #HerShe, ktorá sa koná už tretí rok pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, Hershey na obaloch svojich mliečnych čokoládových tyčiniek propaguje a oslavuje talentované ženy z celého sveta.

V roku 2022 prebieha táto kampaň s využitím obalov digitálne tlačených na tlačových strojoch HP Indigo už tretíkrát, pričom jej cieľom je zviditeľniť „neviditeľné“ ženy, a podporiť tak rovnosť medzi ženami a mužmi prostredníctvom globálnej iniciatívy oslavujúcej úspechy, ktoré dosiahli ženy vo vede, podnikaní, športe, aktivizme a hudbe. V tomto roku budú mliečne čokoládové tyčinky Hershey’s opatrené QR kódom vytlačeným tiež na digitálnom tlačovom stroji HP Indigo 20000, ktorý spotrebiteľom rozšíri obzory odkazom na ďalšie informácie o prínose žien nad rámec toho, čo sa dozvedia z obalu tyčinky.

Spoločnosť HP okrem toho v spolupráci s firmou Hershey predstavilo video (tu), ktoré ukazuje, ako možno digitálne potlačené obaly vyrobené na strojoch HP Indigo využiť nielen na zaistenie bezpečnosti potravín prostredníctvom vzduchotesného obalu, ale aj na posilnenie aktívneho vzťahu spotrebiteľov k značke.

HP Indigo 100K

Značky: