Nastavenie bude ešte jednoduchšie ako doteraz.

Android 10 sa začal pred iba pár dňami dostávať do prvých zariadení, takže aspoň spoločnosť Google si môže trochu vydýchnuť. To však neplatí pre ďalších výrobcov smartfónov, pretože práve pre nich sa začal veľký aktualizačný kolotoč. 

Ani vývojári spúšťača Nova Launcher nestrácajú čas a pridávajú podporu pre jednu z najpopulárnejších funkcií Androidu 10 – Tmavý režim. Najnovšie môžete spúšťaču Nova prikázať, aby sledoval systémové nastavenie Tmavého režimu.

Nova Launcher už pomerne dlho ponúka v nastaveniach tmavý režim s veľmi podrobným nastavením. Dokonca je možné nastaviť celkom čiernu farbu prostredia. Rovnako je možné v nastaveniach nechať predvoľbu, aby launcher automaticky prepínal medzi svetlou a tmavou témou. Spomínaná novinka je dostupná v beta verzii aplikácie (v6.2.2) pri voľbe Systém pre Tmavý režim (Nočný režim).

Pokiaľ máte nainštalovaný vo svojom zariadení Android 10 a používate Nova Launcher, je potrebné pre nastavenie automatickej voľby použiť tento postup – Nastavenia > Nočný režim a vyberte možnosť Systém. To umožňuje spúšťaču Nova zapnúť / vypnúť Tmavý režim vždy, keď zapnete / vypnete Tmavý režim v systémových nastaveniach smartfónu. 

Táto možnosť však nie je dostupná pri úvodnom nastavení spúšťača Nova. Táto funkcia pravdepodobne príde čoskoro v stabilnej verzii Nova Launcheru. 

Link na stiahnutie beta verzie na APK Mirror.

Prečítajte si aj:

Peter odporúča: Nova Launcher do každého (môjho) smartfónu s Androidom

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.