Oficiálne: Google kupuje časť smartfónovej divízie HTC. Firmy oznámili strategickú spoluprácu vo výške 1,1 miliardy dolárov

0

HTC dostane finančné prostriedky, Google získa časť zamestnancov a neexkluzívnu licenciu na intelektuálne vlastníctvo.

Google a HTC po nedávnych špekuláciách oficiálne oznámili strategické partnerstvo. Vďaka nemu dostane HTC finančné prostriedky vo výške 1,1 miliardy dolárov a Google získa časť zamestnancov a neexkluzívnu licenciu na intelektuálne vlastníctvo.

Novo uzatvorené partnerstvo má predstavovať testament dlhodobej strategickej spolupráce medzi firmami HTC a Google pri vývoji prémiových smartfónov. Taktiež podporuje stratégiu spoločnosti HTC, ktorá sa snaží optimalizovať portfólio produktov a fungovať efektívnejšie. HTC bude takisto pokračovať vo vývoji virtuálnej reality.

Google prezentuje partnerstvo ako odhodlanie ďalej investovať do smartfónov a do rastúceho hardvérového biznisu. Google tiež získa prístup k intelektuálnemu vlastníctnu spoločnosti HTC, ktoré môže využiť pri vývoji smartfónov Pixel.

Finančná transakcia by mala byť oficiálne potvrdená regulátormi do začiatku roka 2018.

Prečítajte si aj:

HTC sa nedarí. Zachráni ho Google?

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Pridaj komentár