Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Obsiahlu databázu pre používateľov grafických tlačiarní ColorPainter, ktorá obsahuje vyše 31 000 profilov tlačových médií, spustila spoločnosť OKI. Grafické štúdiá, copycentrá a ďalší producenti grafických materiálov tak získavajú jednoduchý, rýchly a bezplatný prístup k presnému nastaveniu médií a správy farieb.

Nová platforma vznikla v spolupráci s poprednými dodávateľmi tlačových médií. Okrem aktuálneho portfólia ColorPainter sú mediálne profily dostupné tiež pre staršie zariadenia a rôzne typy softvéru RIP, vrátane ONYX a Caldera. Vďaka možnosti neobmedzeného a bezplatného sťahovania profilov používatelia ušetria čas a náklady, odpadáva tiež potreba vytvárať nové profily na mieru a minimalizuje sa riziko chybných tlačí.

Širokoformátové tlačiarne OKI ColorPainter sú známe svojou všestrannosťou a vďaka kombinácii vysokej rýchlosti a kvality tlače spĺňajú nároky na vonkajšie aj vnútorné použitie potlačených materiálov. Rad OKI ColorPainter zahŕňa rýchle grafické tlačiarne ColorPainter H3-104s a ColorPainter M-64s pre vysoké objemy tlače, a všestranný model ColorPainter E-64s pre nižší objem tlače.  Všetky tieto modely tlačia s vysokou sýtosťou a odolnosťou a ponúkajú mimoriadnu presnosť, jednoduchú obsluhu a ekologickú tlač.

Zariadenia OKI ColorPainter umožňujú vytvárať širokú škálu produktov, vrátane billboardových bannerov a plagátov, technických textílií, potlačí na vozidlá a budovy, ďalej podsvietené nápisy a podlahovú grafiku. Dokážu vytvoriť aj množstvo interiérových dekoračných aplikácií, ako sú tapety, repliky olejomalieb, kópie reálnych fotografií alebo potlač okenných roliet.

Profily médií pre širokoformátové tlačiarne OKI ColorPainter sú dostupné na webe oki.color-base.com. Po registrácii si používatelia môžu vytvoriť individuálny účet, z ktorého majú prístup k správe fronte sťahovania pri vybraných profiloch médií. Môžu si tu tiež prezerať históriu sťahovania opakovaných úloh. Vyhľadávanie správneho mediálneho profilu pre danú úlohu je veľmi jednoduché a rýchle.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.