Operačná pamäť pod kontrolou

0

Chcete mať rýchly prehľad o tom, koľko RAM si berú spustené aplikácie a procesy?

Ideálnym doplnkom je program MemInfo. Ten sa dá nainštalovať do počítača, no môžete si z neho spraviť aj prenosnú verziu. Po spustení sa zobrazí na paneli úloh ukazovateľ informujúci o obsadenej kapacite RAM.

Kliknutím pravým tlačidlom na ikonu sa zobrazí kontextové menu s aplikáciami využívajúcimi operačnú pamäť.

meminfo

Program podporuje detailné prispôsobenie toho, ako bude údaje zobrazovať. Máte možnosť zvoliť percentuálne zobrazenie, prepnúť zobrazenie stránkového súboru namiesto fyzickej RAM atď.

Je tu aj možnosť preniesť aplikácie zapísané v RAM na disk, to však veľmi neodporúčame. Systém si toto manažuje sám a je zbytočné do toho zasahovať.

Uvoľníte síce nejakú časť fyzickej RAM, no akonáhle budete aplikáciu potrebovať, znova ju bude treba preniesť do operačnej pamäte.

Prečítajte si aj:

Ako zálohovať počítač na OneDrive?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>