Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V novej pozícii bude zodpovedný za rozvoj produktov a globálnu technologickú stratégiu firmy.

Spoločnosť Kemp, ktorá dodáva riešenia pre zabezpečenie nepretržitej dostupnosti aplikácií, vymenovala do pozície technologického riaditeľa Pavla Minaříka. No novej pozícii bude zodpovedať nielen za rozvoj riešení Flowmon, ktoré Kemp koncom minulého roku získal akvizíciou firmy Flowmon Networks, ale tiež za vývoj riešenia Kemp Loadmaster a za celú globálnu technologickú stratégiu spoločnosti.

Pavel Minarik CTO Flowmon

Pavel Minarik CTO Flowmon

Pavel je skvelá posila nášho tímu,“ uviedol Ray Downes, výkonný riaditeľ Kempu. „Jeho skúsenosti z oblasti monitoringu a bezpečnosti sietí budú kľúčové pre naplnenie našej vízie týkajúce sa aplikačné skúsenosti. Teším sa, že nám pomôže sa smerovaním našich produktov a technológií tak, aby čo najlepšie zodpovedali potrebám našich globálnych zákazníkov,“ dodal.

Minařík sa oblasti monitorovania sieťovej prevádzky a sieťovej bezpečnosti pohybuje od roku 2006. Ako výskumný pracovník Ústavu výpočtovej techniky Masarykovej Univerzity sa zúčastnil niekoľko výskumných a vývojových projektov zameraných na monitorovanie a analýzu sieťovej prevádzky a kybernetickú bezpečnosť. Je autorom desiatok publikácií a stojí za radom algoritmov pre spracovanie sieťovej prevádzky a detekciu anomálií.

Pred akvizíciou spoločnosťou Kemp bol vo Flowmone na pozícii CTO zodpovedný za produktovú stratégiu, dlhodobú roadmapu a výskumné projekty. Predtým pôsobil vo firme AdvaICT ako jej výkonný riaditeľ a CTO. AdvaICT bola prvá akvizíciou spoločnosti Flowmon Networks, ktorá do produktového portfólia priniesla produkt Flowmon ADS (Anomaly Detection System).

Digitálna transformácia firiem dnes jednoznačne smeruje k poskytovaniu bezproblémovej aplikačnej skúsenosti. Ide o natoľko silný trend, že zásadne ovplyvňuje celé technologické odvetvie,“ hovorí P. Minařík.

Niektorí výrobcovia technológií pritom volajú po väčšej kontrole používateľov, čoraz viac rozptýlených po rôznych platformách, a po väčšom využití cloudu. V Kempe sme pripravení neustále zlepšovať používateľskú skúsenosť akéhokoľvek prostredia tým, že sa zameriame na poskytovanie inteligencie, ktorá ťaží informácie priamo zo siete,“ dodal.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.