PhotoFast MemoriesCable Gen3 je na pohľad bežný Lightning kábel, ktorý však obsahuje skrytú funkciu.

Funguje ako náhrada za USB kľúč, pretože v sebe obsahuje zabudované úložisko. To je dostupné vo veľkostiach 32, 64 a 128 GB. Vďaka tomu si môžete z telefónu do kábla a následne do počítača jednoducho kopírovať a zálohovať dáta.

Kábel má dĺžku 18 cm a hmotnosť 9,5 gramu, je vystužený nylonom. Vďaka malým rozmerom ho môžete nosiť stále so sebou, my ho nosíme na kľúčenke. Kábel váš iPhone po pripojení nabíja, avšak kvôli zabudovanému USB úložisku neumožňuje priamo kopírovanie dát z telefónu do PC. A pokiaľ chcete pristupovať k úložisku v kábli pomocou iOS zariadenia, príslušenstvo nemôže byť zároveň pripojené k PC. V praxi to až tak nevadí.

Súčasťou príslušenstva je aplikácia PhotoFast ONE. Obsahuje viacero užitočných funkcií, ako je rýchle zálohovanie údajov z telefónu. Kábel PhotoFast MemoriesCable sa predáva aj na Slovensku, nájdete ho napr. v ponuke obchodu iStores.sk. Cena začína na úrovni 79 eur pre 32 GB verziu.

Cena: od 79 €
Zapožičal: PhotoFast

Tento článok vyšiel aj v tlačenom decembrovom vydaní TOUCHIT č. 10/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit