Pilulka Lekárne, tretia najväčšia česko-slovenská sieť kamenných lekární a prevádzkovateľ e-shopov Pilulka.cz a Pilulka.sk kúpila 100% podiel v spoločnosti Herbia, a.s.. Tej patrí internetová lekáreň Pilulka24.sk. Uzatvorenou transakciou tak Pilulka.sk ďalej posilňuje svoju pozíciu najväčšej online lekárne na Slovensku. 

Pilulka24.sk patrí k historicky prvým internetovým lekárňam na Slovensku a veľkosťou medzi top 3 online lekárne na trhu. Internetový predaj zahájila pred viac ako piatimi rokmi. „Chceme nadviazať na tradíciu, ktorú si Pilulka24.sk na slovenskom trhu vybudovala. Veľmi oceňujeme zákaznícky orientovaný prístup celého tímu a služieb. V hodnotení lekární a všetkých slovenských internetových obchodov patrí Pilulka24 podľa hodnotenia Overené zákazníkmi medzi najlepšie, „hovorí Martin Kasa, spolumajiteľ spoločnosti Pilulka Lekárne.

Pilulka24.sk ponúka vo svojom portfóliu voľne predajné lieky, doplnky stravy a kozmetické výrobky. Okrem e-shopu prevádzkuje aj kamennú lekáreň v Bratislave a flotilu kuriérov, ktorí doručujú lieky po Bratislave a do okolia.

„Nákup tejto spoločnosti nám strategicky zapadá do služieb, ktoré Pilulka.sk ponúka na slovenskom trhu už teraz. Čoskoro chceme prepojiť obidva skvelé tímy, zefektívniť tak logistiku a nákup, a ponúknuť tak zákazníkom to najlepšie z oboch firiem. V blízkej budúcnosti pripravujeme tiež spustenie nových služieb už pod jednou strechou. Pôjde napríklad o unikátnu lekárenskú aplikáciu pre telefóny so systémami Android a iOS. V budúcnosti plánujeme zlúčenie značiek Pilulka.sk a Pilulka24.sk do jednej značky. Očakávame, že v roku 2018 dosiahnu naše tržby na slovenskom trhu 10 miliónov eur, “ dodáva Martin Kasa.

Herbia a.s. bola vlastnená slovenskými fyzickými osobami. Obe strany sa dohodli, že nebudú komentovať kúpnu cenu. Spoločnosti Pilulka Lekárne a.s. akvizíciou rozšírila svoje aktivity na slovenskom trhu, kde už teraz vlastní spoločnosť TopFarma s.r.o.. Tá prevádzkuje alianciu viac ako päťdesiatich lekární po celom Slovensku. Pred tromi mesiacmi spustila Pilulka aj prvé brandované kamenné lekárne na slovenskom trhu pod označením Pilulka Lekáreň.

Značky: