Radíme: Pošlite si lokalitu z Google Máp priamo do Androidu alebo iPhonu

0

Jednoduché posielanie lokality z webového rozhrania do mobilného zariadenia podporuje už aj Android.

Google dávnejšie zjednodušil spôsob, akým môžete používať Google Mapy v zariadeniach so systémom Android. Ak viete, kam cestujete, lokalitu nemusíte opätovne vyhľadávať pomocou mobilného zariadenia. Vopred si ju nájdete vo webovom rozhraní počítača a navigačné inštrukcie si pošlete priamo do telefónu alebo tabletu. Hoci viacero používateľov potvrdilo, že táto funkcia pracuje správne, nám stále nefunguje korektne.

Google však neskôr predstavil ďalší spôsob, ako posielať lokalitu z webového rozhrania priamo do mobilného zariadenia. Táto funkcia bola najskôr dostupná iba pre iOS zariadenia. Teraz ju môžete využívať aj na telefónoch a tabletoch s Androidom. Nie je potrebné nič nastavovať, stačí si iba stiahnuť aktualizovanú aplikáciu Mapy Google. Konkrétne ide o verziu 9.11.1, ktorá bola uvoľnená včera.

Ak si aplikáciu nainštalujete a ste prihlásení do svojho Google účtu, môžete použiť službu Google Mapy vo webovom rozhraní (potrebné je prihlásenie do toho istého Google účtu) a nechať si poslať lokalitu do mobilného zariadenia . Nová ponuka „Odoslať do zariadenia“ sa objaví v informačnom paneli s detailnými údajmi o vyhľadávanej lokalite. Viď. titulný obrázok k článku.

Dodajme, že funkciu sme otestovali a funguje výborne. Odosielanie lokalít nám funguje pre Android aj pre iOS zariadenia. V prípade iPhonov si však musíte povoliť upozornenia.

Nastavenia v prípade aplikácie pre iPhone a iPad

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár