Slovenská pošta predstavuje po platbe kartou ďalšiu z plánovaných inovácií v rámci stratégie Pošta 2020. Ide o mobilnú aplikáciu Slovenská pošta, ktorou môžete spravovať svoje zásielky či zistiť informácie o pobočkách pošty. V tomto článku sa pozrieme detailne na to, čo prináša. 

V mobilnej aplikácii Slovenskej pošty nájdete prehľadné informácie o svojich zásielkach, pri ktorých máte možnosť zmeniť miesto alebo termín doručenia. Podmienkou je, aby ste mali nainštalovanú mobilnú aplikáciu, zaregistrovali si ju na mailovú adresu a/alebo mobilné číslo. Ak potom pri podávaní zásielky uvediete príslušné mobilné číslo alebo mail, zobrazí sa táto zásielka v mobilnej aplikácii a môžete ju spravovať.

Vyvolávací systém

Mobilná aplikácia je tiež prepojená s vyvolávacími systémami na pobočkách, vďaka čomu sa môžete pohodlne vyhnúť čakaniu na pobočke a vybrať si poradový lístok vopred on-line. K dispozícii je tiež vyhľadávač pobočiek Slovenskej pošty, v ktorom nájdete užitočné informácie o otváracích hodinách a službách na jednotlivých pobočkách. Zároveň vás aplikácia upozorní, či je pobočka momentálne otvorená.

Aplikácia je bezplatná a existuje pre operačný systém iOS aj Android.

Google Play
App Store

Funguje dobre

Mobilnú aplikáciu sme si vyskúšali na testovacích zásielkách a funguje dobre. Sledovali a presmerovávali sme takto 6 zásielok, menili sme aj termín ich doručovania a kontrolovali so skutočnosťou. Výhodné je napr. presmerovanie zásielky do balíkoBOXu, keďže takto vzniká priestor na jej vyzdvihnutie počas 24 hodín denne. Nebudú vás vôbec obmedzovať otváracie hodiny pošty.

Takto sme vyberali zásielku z balíkoBOXu

Takto sme vyberali zásielku z balíkoBOXu

Stratégia Pošta 2020

Slovenská pošta takto evidentne pokračuje v napĺňaní stratégie „Pošta 2020“ zameranej na zefektívnenie procesov a modernizáciu služieb pre zákazníkov. Už dnes môžete napr. využívať pripojenie na internet cez Wi-Fi na takmer päťdesiatich poštách na Slovensku. Od februára 2019 môžete zaplatiť na poštách všetkými platobnými kartami Mastarcard, VISA a Diners Club. Tohtoročnou novinkou pre zákazníkov je aj rýchly výber hotovosti na poštách, ktorý vyhovuje najmä ľuďom v obciach, kde nie je dostupný bankomat. V roku 2019 Pošta zhustila sieť BalíkoBOXov, ktorých funkcie a poskytované služby plánuje ďalej rozšíriť.

pošta

Aplikáciu Slovenská pošta predstavili hlavní predstavitelia tejto spoločnosti priamo v hlavnej budove Pošty

Od decembra 2018 tiež na vybraných IOM poštách vybavíte osvedčenie dokumentov. Zákazník tak na pošte získava úradne overenú kópiu dokumentu použiteľnú na právne účely. Od novembra 2018 môžete jednoducho a rýchlo zaplatiť faktúry na pobočkách pomocou „Pay by Square“. Od októbra minulého roka zasiela Slovenská pošta úradné zásielky prostredníctvom centrálneho doručovania. Pripravuje sa aj doručovanie balíkov vo večerných hodinách.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.