Prejdite na Windows 10 zadarmo

4

Microsoft má stále nástroj, ktorým zadarmo prejdete z Windows 7 na Desiatky.

V čase uvedenia Windows 10 v roku 2015 bola veľká skupina používateľov, ktorá nevyužila prechod zadarmo. Mali na to rok. Neskôr Microsoft hovoril o možnosti špeciálneho prechodu pre zdravotne znevýhodnených používateľov.

Proces sa podobal na odsúhlasenie licenčných podmienok pre bežný program. Teda stačí potvrdiť, že máte nejaké zdravotné znevýhodnenie a mali ste umožnený prechod na Windows 10.

Aktuálne máte možnosť využiť nástroj na aktualizáciu systému. Stačí si stiahnuť program Windows10Upgrade9252.exe zo stránky Microsoftu. Ide o aktualizačný nástroj na verziu Windows 10 November 2019 Update.

Nie je celkom jasné, dokedy tu bude možnosť prechodu na Windows 10. Predpokladáme však, že kým bude kompatibilita HW a SW s ďalšími vydaniami Windows 10, firma nemá dôvod meniť svoju politiku. Tou je ponechať upgrade zadarmo a primäť tak používateľov, aby navždy zanechali používanie Windows 7.

Zdroj: Microsoft

Prečítajte si aj:

Ďalšia verzia Windows 10 zostane bez aktualizácií a opráv

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

4 komentáre

  1. Uz dlhsie pozorujem, ze ludia Windows 10 volaju „desiatky“, je to nieco ako ludove pomenovanie? Priznam sa, ze velmi tomu nerozumiem, lebo napr. ked bol Windows 98, volali sme ho „devatdesiatosem“, nie „devatdesiatosmicky“… Preco resp. odkedy sa Window 10 vola „desiatky“ a nie „desat“?
    V minulsti ste mali clanky aj s jazykovedcami, zaujimalo by ma, co si tom myslia oni.

    Dakujem,
    Tonda

  2. Neviem preco w7 upgradovat idu…v tabulke maju uvedene ze aj w8 a W8.1 pro. ….mam obidva a ani jeden upgradovat nepovoli. ale sedmicku ano….s.h..it

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>