Prieskumník: Ako pridať adresár do ponuky Štart?

0

Možnosť, ktorú ste si nemuseli všimnúť, no v systéme je na jedno kliknutie.

Prieskumník sa od Windows 7 zmenil a je to najmä spôsobom, akým sa pristupuje k novým adresárom. Z Panelu úloh sa dá Prieskumník spustiť, no buď v režime zobrazenia skratiek k dokumentom alebo potom v zobrazení Tento počítač.

Do ponuky Štart si však môžete pridať skratku k vybranému adresáru a mať ho tak rýchlejšie po ruke. V ponuke tak budete mať novú dlaždicu. Kliknite na adresár alebo na zástupcu vami vybraného adresára pravým tlačidlom a vyberte položku Pripnúť na obrazovku Štart.

Takisto stále zostala možnosť pridať vami preferované adresáre do tzv. Jump Listu, ktoré zaviedol ešte systém Windows Vista. V kontextovom menu Prieskumníka, ak ho máte na Paneli úloh, sa bude zobrazovať zoznam najčastejšie používaných adresárov. Z nich si môžete vybrať, ktoré si do tejto kontextovej ponuky pripnete, aby vám zo zoznamu nezmizli.

Prečítajte si aj:

Windows 10 Enterprise bude mať kratšiu dobu podpory

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár