Problém s hľadaním vo Windows 10? Tu je postup, ako to napraviť

0

Chyba sa ale nebude týkať každého a zatiaľ vyzerá, že nie je príliš rozšírená.

Ide o chybu príliš dlhého načítania výsledkov na paneli hľadania (Win + S) a podľa príspevkov na sieti Reddit by mohla byť príčinou voliteľná aktualizácia s číslom KB4550945. O chybe sa zmieňuje aj na fóre Answers, ktoré patrí priamo Microsoftu a tiež server Windows Latest.

Jedným z riešení je ukončiť proces Windows Search priamo cez Správcu úloh alebo opraviť obraz hľadania. Postup je nasledovný:

  • Cez okno Spustenie (Win + R) a príkaz cmd spustíte Príkazový riadok.
  • Do neho skopírujte a spustite príkaz DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Na tento proces je potrebné, aby ste Príkazový riadok používali s oprávneniami administrátora. To môžete klávesovou skratkou Ctrl + Shift + Enter priamo v ňom, alebo ho spustite cez ponuku Štart vyhľadaním cmd a kliknutím pravého tlačidla vyberiete možnosť Spustiť ako správca.

command prompt

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Prechod na Windows 10 zo starších Windows je stále zadarmo

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár