Problémy s platením cez NFC na Xiaomi? Takto ich opravíte

0

Problémy s NFC by sa mohli dať týmto resetovaním odstrániť.

Rozhranie od Xiaomi ponúka možnosť, ktorá pomáha pri znovu nastavení NFC. Zabrať by mala hneď v niekoľkých prípadoch. Jednou z možností je odobratie karty, ktorú ste na platbu s NFC priradili.

V prípade, že sa vám nechce hľadať rôzne príčiny postupne a chcete ísť takpovediac na istotu, je treba ísť do nastavení systému a vyhľadať položky Pripojenie a zdieľanie – Obnoviť NFC funkcionalitu. Po ťuknutí na túto voľbu sa spustí proces obnovenia nastavení a po dokončení je vhodné reštartovať telefón. Nie je však nutné to urobiť ihneď.

Tento postup sa dá aplikovať aj vtedy, keď máte problém pripojiť cez NFC slúchadlá alebo napríklad inicializovať párovanie k inému smartfónu kvôli posielaniu súborov. Nie vždy sa dá na posielanie cez NFC spoľahnúť. Výnimočné nie sú situácie, kedy sa vám nepodarí poslať súbory napríklad cez Wi-Fi Direct medzi telefónmi rôznych značiek.

Prečítajte si aj:

Ako fotiť dokumenty smartfónom Xiaomi?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár