V tomto smere podľa všetkého nedôjde k zmene

Už istý čas sa hovorí, že rad telefónov Samsung Galaxy S, ktorý výrobca predstavuje každoročne v januári alebo vo februári, by mohol prísť o stredný model, označovaný ako „Plus“. Okrem iného sme to spomínali aj v našom zhrňujúcom článku o tom, čo všetko sa zatiaľ vie o nadchádzajúcom rade Galaxy S24.

Dôvod je jednoznačný, ide o najmenej predávaný model série, pretože ľudia uprednostnia buď kompaktnejší základný telefón, alebo rovno siahnu po najvyššej Ultre, ktorej výbava býva lepšia ako u dvoch menších spolubratov.

Vyzerá to však tak, že budúci rok k okliešteniu rodiny nedôjde a rad Galaxy S24 bude opäť pozostávať z troch telefónov. Tvrdí to portál SamMobile.com a zároveň aj holandská stránka GalaxyClub.nl. Obe tvrdia, že kódové označenia týchto telefónov sú Muse 1, Muse 2 a Muse 3, čo dokazuje prípravu troch modelov (dodajme, že Muse je skutočne len kódové označenie počas vývoja a testovanie telefónu, reálne sa tak nebude volať).

Zdroje tiež zopakovali, že Galaxy S24 Ultra bude vybavený teleobjektívom s 5-násobným optickým priblížením, ktorý nahradí fotoaparát s 3-násobným teleobjektívom, ktorý sa nachádza v Galaxy S23 Ultra a aj dvoch predchádzajúcich generáciách.

Práve fotoaparát je asi najočakávanejším aspektom budúcej Ultry, pretože sa spomína aj možnosť teleobjektívu s kontinuálnym preostrovaním v rozsahu 3x až 10x, čím by sa natáčanie videa mobilom posunulo u tohto radu na vyššiu úroveň. Celkovo je kontinuálny zoom zatiaľ u telefónov zriedkavý a má ho len pár modelov.

Keďže do predstavenia radu S24 zostáva viac ako pol roka, musíme si ešte na rozuzlenie počkať. Je však úplne isté, že dovtedy sa z rôznych únikov dozvieme ešte veľa podrobností, ako to napokon bolo aj u aktuálneho S23 Ultra. No a medzitým sa asi dočkáme aj obľúbeného fanúšikovského Galaxy S23 FE.

Zdroj: SamMobile.com

Prečítajte si tiež:

Branislav Caban

Branislav Caban
Okrem technologických tém sa snažím prinášať aj tie so spravodajským nádychom a rôzne zaujímavosti. Moja e-mailová adresa je bcaban@touchit.sk.