Resco dnes oznámilo, že doterajší generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti, Radomír Vozár, sa rozhodol prijať novú pozíciu vo firme a stal sa tak Prezidentom spoločnosti. Doterajší CTO – šéf vývoja Resca, Miroslav Pomšár, ho vystrieda na pozícii generálneho riaditeľa. Od 1. júla do konca tohto roka bude Radomír Vozár pomáhať s prechodom kompetencii na nového CEO Miroslava Pomšára.

Vľavo odchádzajúci CEO Radomír Vozár, vpravo nový CEO Resca Miroslav Pomšár

Radomír Vozár bol riaditeľom Resca vyše 10 rokov. Počas jeho pôsobenia sa Resco stalo jedným z globálnych lídrov v oblasti mobility pre podnikové IT systémy. Spoločnosť dosiahla pravidelný rast s priemerným medziročným rastom tržieb viac ako 30% a rozšírila sa z 20 zamestnancov na takmer 100.

„S úspešne rastúcim podnikom a 2 500 klientmi po celom svete som cítil, že je ten správny čas dať spoločnosti nový impulz. Po tom, čo si Miro v Rescu prešiel niekoľkými kľúčovými vedúcimi pozíciami,  viem, že má jasnú a odvážnu víziu do budúcnosti a zároveň hlboké porozumenie a skúsenosti v našom odvetví. Naši zákazníci a partneri si môžu byť novým vedením istí – zdieľame spoločné hodnoty a preto som veľmi rád, že Miro po mne preberá úlohu generálneho riaditeľa. Okrem toho, menovanie Mira tiež dokazuje, koľko talentov v Rescu máme a že si ich vážime,“ povedal Radomír Vozár.

„Bolo mi cťou a radosťou byť 10 rokov riaditeľom Resca. Okrem toho, aj z mojej novej pozície budem naďalej aktívny, budem pomáhať pri budovaní stratégii a smerovaní a presadzovaní nových obchodných príležitostí,“ dodal Radomír.

Miroslav Pomšár pracuje v Rescu už 17 rokov a posledné 4 roky viedol technické oddelenie. Do firmy nastupoval ešte ako študent na pozíciu softvérového inžiniera a bol pri všetkých významných udalostiach Resca.

Pomšár má vynikajúce skúsenosti s najmodernejšími technickými riešeniami a v tomto duchu vedie aj svoj tím. V priebehu rokov stál za architektúrou riešenia Resco Mobile CRM, Resco Cloud serverom a pokračoval v dodávaní inovatívnych riešení, rozširovaní produktového portfólia Resca a dohliadania na celý vývojový proces ako CTO.

„Bude pre mňa veľkým privilégiom viesť Resco. Je to spoločnosť, ktorá je plná talentovaných ľudí a teším sa, že spolu s nimi budeme môcť posúvať hranice možností Resca ešte ďalej. Videl som, akým neuveriteľným spôsobom dokážu naše produkty zlepšovať životy ľudí – od utečencov v Afrike až po podnikateľov v Európe a Amerike. A s wearables, AI a rozšírenou realitou prichádza množstvo ďalších zaujímavých príležitostí. Zároveň sa zameriavame na dodávanie technológií, ktoré skutočne zvýšia kvalitu života užívateľov a spôsob, akým vytvárajú nové hodnoty,“ poznamenal Miroslav Pomšár.

„Tiež by som rád poďakoval Radovi za jeho dôveru a vedenie v priebehu rokov a teším sa na spoluprácu s ním počas prechodného obdobia a v jeho novej úlohe Prezidenta spoločnosti,“ uzavrel Miroslav.

Radomír Vozár a Miroslav Pomšár nastúpili na svoje nové pozície v Resco 1. júla 2019. Vozár pomôže s prechodom kompetencií v najbližšom pol roku a Pomšár bude aj naďalej súbežne viesť technické oddelenie Resca.

Značky: