Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Revolut Business demokratizuje prístup k fondom peňažného trhu. Cieľom je podporiť rast európskych firiem prostredníctvom ponuky flexibilných peňažných fondov pre zákazníkov s plateným programom.
  • Flexibilné peňažné fondy ponúkajú pohodlný, bezpečný a nízkorizikový spôsob pre zákazníkov Revolutu Business vyťažiť zo svojich peňazí ešte viac a pokúsiť sa zvýšiť objem voľných prostriedkov.
  • Zákazníci Revolutu Business, ktorí investujú do flexibilných peňažných fondov, môžu získavať denné výnosy s viac ako 5 %  (variabilným) APY na vklady v USD.[1]
  • Zákazníci Revolutu Business si na svoje bežné účty v EHP mesačne vložia v priemere viac ako 5 miliárd eur.

Revolut, globálny fintech s viac ako 40 miliónmi retailových zákazníkov a stovkami tisícov firemných zákazníkov na celom svete, dnes uvádza na trh úplne novú ponuku flexibilných peňažných fondov pre firemných zákazníkov s plateným programom na vybraných trhoch v EHP vrátane Slovenska. Prostredníctvom flexibilných peňažných fondov môžu zákazníci Revolutu Business investovať do nízkorizikových fondov peňažného trhu tradične dostupných len veľkým spoločnostiam s vysokým voľným kapitálom.

Demokratizáciou prístupu k fondom peňažného trhu prostredníctvom ponuky flexibilných peňažných fondov pre zákazníkov s plateným programom podporuje Revolut budúci rast slovenských spoločností. S viac ako 5 % (variabilným) APY na vklady v USD1 môžu flexibilné peňažné fondy pomôcť firmám vytvárať si peňažné rezervy užitočné v akejkoľvek fáze rastu a akejkoľvek situácii – od akvizícií a reinvestícií až po platby daní a zníženie nárastu výdavkov. Za posledných šesť rokov sa objemy vo fondoch peňažných trhov v Spojených štátoch takmer zdvojnásobili.[2] Vo fondoch peňažných trhov v EÚ boli koncom roka 2021 investované aktíva v hodnote viac ako 1,4 bilióna eur.[3]

Produkt sa uvádza na trh v čase, keď sú úrokové sadzby[4] a inflácia[5] v celej Európe stále vysoké. Inými slovami, spoločnosti, ktoré nezúročujú uložené peňažné prostriedky a nezarábajú na nich, riskujú stratu ich reálnej hodnoty. V rámci celého EHP si zákazníci Revolutu Business na svoje bežné účty mesačne vkladajú viac ako 5 miliárd eur.

S flexibilnými peňažnými fondmi môžu zákazníci Revolutu Business zarábať a pripisovať si výnosy každý deň, vkladať a vyberať peniaze do dvoch pracovných dní bez poplatkov a bez obmedzení (za bežných trhových podmienok), kontrolovať prístup pre zamestnancov spoločnosti a otvoriť si až 100 flexibilných peňažných fondov v dostupných menách (GBP, EUR a USD) bez minimálnej či maximálnej výšky investície.

James Gibson, riaditeľ Revolutu Business, hovorí: V Revolute sa neúnavne snažíme zjednodušiť všetko, čo sa týka peňazí, a pre Revolut Business to znamená uľahčiť firmám rast a investície. Presne to umožňujú našim firemným zákazníkom Flexibilné peňažné fondy – budovať si kapitál a plánovať budúci rast. Sme veľmi radi, že môžeme sprístupniť fondy peňažného trhu spoločnostiam všetkých veľkostí, nielen tým, ktoré majú obrovské peňažné rezervy a vlastných správcov aktív.“

Flexibilné peňažné fondy sú len jedným zo spôsobov, ako môžu zákazníci využívať Revolut Business na tvorbu kapitálu, riadenie menového rizika a plánovanie budúcnosti. Zákazníci si tiež môžu vymieňať peniaze podľa medzibankového kurzu (v rámci limitov programu a počas trhových hodín) a chrániť svoje podnikanie pred volatilitou mien prostredníctvom forwardov – uzamknutia výmenných kurzov, aby si zabezpečili pevný výmenný kurz do budúcnosti.

Cieľom Revolutu Business je pomáhať spoločnostiam rásť a ušetriť vďaka viacmenovým účtom, globálnym platbám a inteligentnejšej správe výdavkov, ktoré sú dostupné na webe, mobilných zariadeniach a cez API.

Flexibilné peňažné fondy Revolutu investujú do fondov peňažného trhu s konštantnou čistou hodnotou aktív (CNAV) alebo s nízkou volatilitou čistej hodnoty aktív (LVNAV), ktoré spravuje FIL Investment Management (Luxembourg) S.A., dcérska spoločnosť Fidelity International, jedného z najväčších svetových správcov aktív. Riziko spojené s investíciami do týchto fondov peňažného trhu je na úrovni 1 zo 7, čo je najnižší možný rizikový ukazovateľ.  Investície a prostriedky sú poistené do výšky 22 000 € litovským systémom poistenia záväzkov voči investorom.[6] Zákazníci sa môžu dozvedieť viac o tom, kam investujú svoje peniaze, v rozpise fondov a v dokumente s kľúčovými informáciami, ktorý je pre každý fond k dispozícii v aplikácii.


[1] Ročný percentuálny výnos (APY) je uvedený k 20. 06. 2024 bez poplatkov a vychádza z informácií poskytnutých správcom fondu, ktoré sa môžu denne meniť. Toto je najvyšší APY ponúkaný klientom s programom Enterprise, APY môže byť nižší v závislosti od predplateného firemného programu a aktuálnych poplatkov.

[2] https://fred.stlouisfed.org/series/MMMFFAQ027S

[3] https://www.ecb.europa.eu/stats/policy_and_exchange_rates/key_ecb_interest_rates/html/index.en.html

[4]https://www.ecb.europa.eu/stats/policy_and_exchange_rates/key_ecb_interest_rates/html/index.en.html

[5] https://data.ecb.europa.eu/data/datasets/ICP/ICP.M.U2.N.000000.4.ANR

[6] Poistenie pre nepravdepodobný prípad likvidácie spoločnosti Revolut Securities Europe UAB a neschopnosti ochrániť aktíva zákazníkov.

Značky: