Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Program Galaxy for the Planet svedčí o odhodlaní Samsungu podporovať udržateľnú podobu produktov aj obchodných operácií

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila udržateľnú platformu Galaxy for the Planet pre mobilné zariadenia. Základom platformy pre priame akcie proti klimatickým zmenám je veľký rozsah výroby, neustále inovácie a duch otvorenej spolupráce. Samsung si už stanovil konkrétne počiatočné ciele do roku 2025, ich spoločným menovateľom je zmenšenie uhlíkovej stopy a úspornejšie využívanie zdrojov v celom procese od výroby prístrojov Galaxy až po ich likvidáciu.

„Sme presvedčení, že k dlhodobej ochrane planéty môže prispieť každý, našou úlohou je vymýšľať inovatívne riešenia pre budúce generácie,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. Galaxy for the Planet predstavuje dôležitý krok na ceste k vytváraniu udržateľnejšieho sveta a my sa do toho púšťame s otvorenosťou, transparentnosťou a chuťou do spolupráce, tak ako do všetkého, čo robíme.“

Šetrnejšia ekologická stopa v roku 2025

Predstavitelia Samsungu sú presvedčení, že práve zavádzanie udržateľných krokov do každej fázy výrobného procesu je najlepšou cestou k minimalizácii ekologického dopadu činnosti firmy a k vytváraniu lepšej budúcnosti pre ľudí po celom svete aj pre budúcu generáciu inovátorov. Samsung sa vynasnaží počiatočné ciele splniť do roku 2025, potom by chcel prejsť do ďalšej fázy a k novým výzvam.

  • 2025: Recyklované materiály vo všetkých nových mobilných produktoch

Kvôli podpore cirkulárne ekonomiky investuje Samsung do nových inovatívnych ekologických materiálov. V roku 2025 by firma chcela využívať recyklované materiály vo všetkých nových mobilných produktoch. Skladba materiálov bude u rôznych produktov odlišná, výrobcovia berú do úvahy výkon, estetickú podobu aj výdrž svojich zariadení.

  • 2025: Žiadne plasty v baleniach mobilných zariadení

V roku 2025 by Samsung nemal v baleniach svojich produktov využívať žiadne plasty na jedno použitie. Cieľom firmy je odstrániť z balenia nepotrebné materiály, ktoré sa pre obalovú techniku ​​tradične používajú, a nahradiť ich ekologickejším riešením.

  • 2025: Zníženie spotreby v režime standby u všetkých nabíjačiek smartfónov pod 0,005W

Samsung dáva prednosť úsporným technológiám, ktoré zvyšujú efektivitu prevádzky a znižujú spotrebu. Už v súčasnosti sa firme podarilo znížiť spotrebu v režime standby u všetkých nabíjačiek smartfónov na 0,02 W, čo je jedno z najlepších čísel v odbore. Teraz na tento vývoj chceme nadviazať – konečným cieľom je nulová spotreba v standby, v roku 2025 plánujeme znížiť pod 0,005 W.

  • 2025: Nulový odpad na skládku

Samsung tiež minimalizuje odpad generovaný vo výrobných závodoch na mobilné zariadenia – v roku 2025 by malo množstvo odpadu na skládku klesnúť na čistú nulu. Okrem toho chce firma pracovať na globálnom znížení množstva elektronického odpadu – mieni optimalizovať životný cyklus svojich produktov, vylepšiť výrobné procesy a naďalej podporovať iniciatívy typu Galaxy Upcycling, Certified Re-newedu alebo Trade-In.

Duch otvorenej spolupráce – cesta k úspechu

Samsung bude aj naďalej objavovať nové cesty, ako sa postaviť ku klimatickej kríze a posilniť vlastnú úlohu pri dosahovaní cieľov trvalo udržateľného rozvoja v programe Sustainable Development Goals. Firma plánuje transparentne informovať verejnosť o svojich postupoch a spolupracovať s ďalšími partnermi a hráčmi v odbore na ceste k väčšej udržateľnosti.

„Samsung chce aj naďalej vyvíjať rozlíšenie, ktoré ľuďom a planéte prinesú lepšiu budúcnosť. Sami to však nezvládneme a kolektívny boj za pomoc Zemi nie je záležitosť konkurencie,“ uviedla Stephanie Choi, vrchná viceprezidentka a riaditeľka marketingu v divízii mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Vo všetkom, čo robíme, usilujeme o spoluprácu. Naše strategické partnerstvá naprieč sektormi, odbormi a trhmi nám umožňujú pozitívne ovplyvňovať celý svet a pracovať na udržateľnejšej budúcnosti.“

Produkty značky Samsung sú navrhované s rozmyslom tak, aby minimalizovali vplyv na životné prostredie počas celého svojho životného cyklu. Platí to pre úsporné polovodičové čipy, udržateľné balenia, technológie šetriace energiu aj programy pre upcykláciu starších zariadení. Viac informácií o udržateľných programoch spoločnosti Samsung nájdete v správe Sustainability Report za rok 2021.

Značky: