Samsung kupuje firmu Harman. Zaplatí za ňu 8 miliárd dolárov

1

Ide o doteraz najväčšiu akvizíciu Samsungu.

Spoločnosť Samsung Electronics oficiálne oznámila, že kupuje firmu Harman International Industries, ktorú väčšina z vás pravdepodobne pozná v súvislosti s produktami značiek JBL, Harman Kardon a ďalších. Harman patrí medzi lídrov aj v segmente automobilových technológií a práve toto odvetvie generuje 2/3 jeho ziskov. Či už ide o informačno-zábavné systémy do áut alebo technológie prepojených vozidiel, jeho produkty a služby sa používajú vo viac ako 30 miliónoch automobilov, vrátane značiek BMW, Toyota či Volkswagen.

Samsung bude chcieť vďaka novej akvizícii expandovať na tieto trhy. Spoločnosť verí, že predstavujú atraktívnu príležitosť pre rast biznisu. Faktom je, že mnohí výrobcovia automobilov dnes vyvíjajú technológie pre bezpečnejšiu jazdu, prepojenie so smartfónom atď. Priestor pre nový softvér, služby a produkty tu určite je. Samsung vytvoril svoju automobilovú divíziu pred rokom, jej cieľom je vyrábať spotrebnú elektroniku a riešenia pre vozidlá.

Samsung zaplatí za jednu akciu spoločnosti Harman 112 dolárov, celková výška akvizície tak dosiahne hodnotu až 8 miliárd dolárov. Obchod musia schváliť regulačné úrady, oficiálne by ho mali uzavrieť v polovici budúceho roka.

Zdroj: Reuters

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Jeden komentár

  1. Pingback: Symantec kupuje firmu LifeLock. Zaplatí za ňu 2,3 miliardy dolárov | TOUCHIT

Pridaj komentár