Samsung skutočne pracuje na inteligentných hodinkách s Wear OS

0

Prezrádzajú to nové dôkazy.

Pred pár týždňami spoľahlivý leaker prezradil, že spoločnosť Samsung pracuje na inteligentných hodinkách s operačným systémom Wear OS. V prospech nového systému sa má údajne zrieknuť vlastného OS Tizen. Nemôžeme však s istotou potvrdiť, že ukončenie používania OS Tizen je skutočné. Skôr to vyzerá tak, že sa pripravuje model inteligentných hodiniek s Wear OS, ktorý doplní ponuku s OS Tizen.

Počas analýzy zdrojového kódu jadra Galaxy S20 členovia XDA-Developers zistili, že existuje zariadenie s kódovým označením „Merlot“ a je prepojené s operačným systémom Google Wear. Zariadenie bolo spomenuté dokonca aj pri už vydaných Galaxy Watch3 s krycím názvom „Noblesse“.

Doteraz však máme pomerne málo informácií, ale veríme, že sa to čoskoro zmení. 

Hlavnou otázkou stále zostáva, či Samsung so svojimi hodinkami prejde na Wear OS, alebo „iba“ pripraví alternatívu ku svojej platforme Tizen OS.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Samsung zmenil úlohu televízora a ukázal svoje rodinné striebro

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár