Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť SWAN, a.s., upevňuje svoje postavenie na telekomunikačnom trhu ďalšou akvizíciou. Od spojenia so seneckým operátorom e-Net, s.r.o., si sľubuje posilnenie svojej pozície v meste a okolí, ako aj ďalšie synergie vyplývajúce zo spojenia s e-Net-om.

“Dlhodobo hovoríme, že jediný spôsob efektívneho prežitia alternatívnych operátorov je v ich spájaní sa. SWAN od svojho vzniku prevzal, resp. získal podiel vo viac ako dvoch desiatkach menších operátorov po celom Slovensku. Spoločnými silami a partnerstvom s pôvodnými zakladateľmi lokálnych hráčov v regiónoch dokážeme prinášať zákazníkom ešte kvalitnejšie služby na najmodernejších technológiách,” hovorí generálny riaditeľ SWANu, Roman Vavrík.

Lokálny telekomunikačný operátor e-Net začal pôsobiť ako rodinná firma v roku 1998. Išlo o jedného z prvých operátorov na Slovensku, ktorý začal poskytovať internetové pripojenie pomocou najmodernejších bezdrôtových technológií. V roku 2003 patril k pionierom, kedy naplánoval a začal budovať jednu z prvých optických sietí pre domácnosti na Slovensku. Dnes je operátor dobre zavedeným lokálnym poskytovateľom triple-play služieb v Senci. Sústreďuje sa prioritne na poskytovanie služieb domácnostiam, vlastnou sieťou ich pokrýva viac než 6.000 v meste Senec. Služby poskytuje na vlastnej optickej sieti so symetrickou rýchlosťou až do 1 Gigabit za sekundu.

„e-Net vznikol ako projekt rodiny Juríčkovej a nadšencov okolo nej. Vždy sme chceli prinášať to najlepšie, najmodernejšie a ako sa hovorí, byť vždy o krok vpred. Preto sme starostlivo zvažovali, s kým budeme na tejto krásnej, ale zároveň náročnej ceste kráčať ďalej. So spoločnosťou SWAN sme spolupracovali už od roku 2008.  Časom sme si uvedomili fakt, že nás mnohé spája, čo vyústilo v logické a jednoznačné rozhodnutie o spoločnom pokračovaní vo svete slovenského poskytovania služieb. Verím, že naše spoločné pôsobenie prinesie našim zákazníkom mnoho nového, revolučného, ako sme sa to snažili prinášať našim zákazníkom aj doteraz,“ hodnotítransakciu Tomáš Juríček, konateľ e-Netu.

Značky: