Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Misia SpaceSelfie je najnovším svetovým technologickým počinom spoločnosti Samsung, v ktorom figuruje smartfón Galaxy S10 5G a ktorý akoby ani nebol z tohto sveta.

Spoločnosť Samsung dnes oznámila odvážnu misiu mimo tento svet. Rozhodla sa vyniesť do stratosféry smartfón Galaxy S10 5G, a poskytnúť tak spotrebiteľom príležitosť dostať svoju tvár do vesmíru.

V uplynulých piatich desiatkach rokov neúnavne poskytovala spoločnosť Samsung zákazníkom inovácie v zobrazovacích technológiách: od televízorov so zakrivenou obrazovkou, cez bezrámikový displej až po skladacie smartfóny. Samsung teraz v spolupráci s partnerom z odboru letectva a kozmonautiky, spoločnosťou Flightline Films, dostáva svoje technológie až na samú hranicu vesmírneho priestoru a dáva spotrebiteľom príležitosť dostať na obrazovku prístroja Samsung svoje vlastné „SpaceSelfie“.

Prostredníctvom SpaceSelfie preukazuje spoločnosť Samsung priekopníckeho ducha značky a stanovuje nový štandard pre potenciál mobilných technológií. S10 5G bude po dobu viac než 200 hodín, ktoré strávi na hranici zemskej atmosféry, demonštrovať silu inovácií spoločnosti Samsung a jej trvalé úsilie o vývoj produktov, ktoré umožňujú robiť to, čo bolo v minulosti nemožné.

„Aby sme oslávili úžasné veci, ktoré sa na obrazovkách prístrojov Samsung dejú, rozhodli sme sa posunúť tvorbu selfie na novú úroveň a dať ľuďom šancu dostať svoju tvár do vesmíru,“ vyhlásil Benjamin Braun, marketingový riaditeľ spoločnosti Samsung Europe. „Neustále posúvame hranice možného a s pomocou SpaceSelfie ukážeme, že s technológiami spoločnosti Samsung sa neustále odohrávajú úžasné veci – dokonca aj na samom okraji vesmíru.“

Ako bude misia Samsung SpaceSelfie prebiehať?

Pretlakový balón pre výstup do vysokých výšok s veľkosťou polovice basketbalového ihriska (10,5 x 18 m) vystúpa zo štartovacieho stanoviska v Južnej Dakote v USA a do výšky takmer 20 000 metrov vynesie na zákazku vyrobenú nákladovú debnu, v ktorej je uložené zariadenie S10 5G.

Vybavenie bolo navrhnuté tak, aby dokázalo urobiť fotografie najvyššej kvality s ohľadom na zakrivenie Zeme a odrazy svetla od Slnka, ktorého slnečná energia napája vybavenie a samotný prístroj S10 5G.

Na Zemi majú zákazníci šancu získať fotografiu svojej tváre vo vesmíre, a to tak, že si pomocou svojho smartfónu urobia selfie, ktorú nahrajú na internetové stránky riadiaceho strediska.

Pre misiu SpaceSelfie boli špeciálne vyvinuté dve aplikácie. Prvá z nich je aplikácia pre „pozemné riadenie“, ktorá bola vytvorená pre odosielanie a prijímanie selfie medzi riadiacim strediskom a smartfónom na obežnej dráhe.

Druhou je aplikácia špeciálne určená pre S10 5G, ktorá komunikuje s fotoaparátom upevneným na statíve a odosiela mu príkazy na vytvorenie selfie fotografie zobrazenej na telefóne zariadenia. Aplikácia na smartfóne S10 potom pozemnej aplikácii odošle príkaz, aby fotografiu odoslala späť na Zem, a odtiaľ putuje obrázok priamo k spotrebiteľovi.

Príprava S10 5G na cestu do vesmíru

V prípade S10 5G vytvoril Samsung tak odolný smartfón, že bez izolácie alebo puzdra znesie aj nepriaznivé podmienky a tlak panujúci na samej hranici vesmíru.

S10 5G bol ešte pred štartom podrobený prísnym testom, v ktorých preukázal schopnosť odolávať mrazu až do -65 °C. Testom bol podrobený aj 6,7-palcový Dynamic AMOLED displej smartfónu S10 5G, aby sa overilo, že vo vysokých výškach dvakrát prevyšujúcich výšku Mount Everestu nebude praskať ani na ňom nebude kondenzovať vlhkosť.

Vďaka podpore technológie pre zdieľanie nabíjania s inými zariadeniami, výkonovým zlepšením založeným na umelej inteligencii a inteligentnej Wi-Fi je smartfón S10 5G doposiaľ najinteligentnejším, najvýkonnejším a najodolnejším zariadením značky Samsung.

Až doposiaľ mali možnosť urobiť si selfie vo vesmíre len astronauti. Teraz získajú spotrebitelia vďaka spoločnosti Samsung možnosť uvidieť samých seba vo vesmíre, a to priamo na prístroji vo svojej dlani.

Ktokoľvek môže odoslať svoju selfie prostredníctvom stránok Mission Control. Ak chcete dostať svoju tvár do vesmíru, navštívte www.samsung.com/spaceselfie a nahrajte svoju fotku.

 

Značky: