Stĺpcový výber a split screen vo Worde

0

Pripravili sme pre vás ďalšie ľahko zapamätateľné tipy, ktoré sa ľahko naučíte a navyše ich nezabudnete.

Stĺpcový výber

Výber slov, riadkov alebo celých odsekov po riadkoch nepredstavuje žiaden problém. Pracujeme s ním totiž primárne. No neraz je vhodné vyberať text po stĺpcoch. Bežne táto funkcia nie je dostupná, no klávesovou skratkou, do ktorej zapojíte aj myš, získate nový spôsob výberu.
Na takýto výber stačí stlačiť hociktorý kláves Alt a ľavým tlačidlom myši môžete spraviť výber žiadaného textu. Jeho výber sa bude podobať na vytvorenie výberu v grafickom editore a označovaná časť bude celá mierne tieňovaná.

stlpec

Rozdelenie obrazovky

Je celkom bežné, že si môžete zobraziť dve okná dokumentu a upravovať ho ako jeden. Vhodným rozšírením je použitie tzv. split screen režimu.
Použite klávesovú skratku Ctrl + Alt + S pre zapnutie rozdelenia dokumentu. Rovnako aj pre jeho vypnutie.

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár