Stratili ste telefón? Jeho lokalitu si môžete vygoogliť

2

Google zjednodušil spôsob, akým môžete vyhľadať lokalitu vášho telefónu.

Mnoho používateľov možno o tejto funkcii nevie, ale Google už dlhšiu dobu poskytuje službu Správca zariadenia Android. Pomocou nej môžete telefón alebo tablet s Androidom vyhľadať (lokalita sa zobrazí na mape), prezvoniť, uzamknúť alebo vymazať.

Od dnešného dňa to však ide aj jednoduchšie. Do vyhľadávača Google stačí napísať príkaz „find my phone“ a vo výsledkoch vyhľadávania by sa mala zobraziť mapa s lokalitou telefónu. Nám funkcia zatiaľ nefunguje (pravdepodobne je dostupná iba pre vybrané krajiny), avšak predpokladáme, že Google ju časom sprístupní.

Dodajme, že v rámci prehliadača musíte byť prihlásení do totožného Google účtu, ktorý je aktívny v telefóne. Takisto budete potrebovať najnovšiu verziu aplikácie Google a zariadenie by malo byť pripojené do internetu.

FindMyPhone_1024x512 (1)

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. Pingback: Navigačné pokyny si do telefónu pošlete aj z počítača | touchIT

  2. Pingback: Navigačné pokyny si do telefónu pošlete aj z počítača | touchIT

Pridaj komentár