Súčiastky Apple Watch Sport stoja 80 dolárov. Hodinky majú problém s tetovaním

0

Výrobné náklady najlacnejšieho modelu sú takmer 84 dolárov.

Hodinky Apple Watch nedávno rozobral portál iFixit. Teraz sa na ne podrobnejšie pozrela spoločnosť IHS, ktorá veľmi rada zisťuje, z čoho zariadenia pozostávajú a aká je cena jednotlivých komponentov.

IHS si zobrala na paškál najlacnejší model hodiniek od Appu – 38 mm verziu Apple Watch Sport, ktoré sa predávajú za 349 dolárov (a v Európe za 399 EUR). Najdrahšou súčiastkou zariadenia je displej v hodnote 20,50 dolárov. Polovičnú cenu stojí procesor (10,20 USD) a 7 dolárov zaplatí Apple za pamäťový modul.

Celková hodnota súčiastok je 81,20 dolárov, proces výroby navýši výrobné náklady na sumu 83,70 USD. Samozrejme, netreba zabúdať na marketing a výskum a vývoj.

Dodajme, že spoločnosť Apple nedávno oficiálne priznala problém so senzorom na snímanie srdcového tepu. Ten nemusí správne fungovať, ak máte na koži, kde nosíte hodinky, tetovanie. Tetovačka totiž môže blokovať svetlo zo senzora, čo ovplyvní výsledky meraní.

apple_watch_komponenty_nowat

Súčiastky Apple Watch hodiniek a ich cena (Autor: IHS)

Zdroj: 9to5mac

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár