Super Mario Run pre Android už nájdete aj v obchode Google Play. Hru si zatiaľ nestiahnete

1

Môžete však vyjadriť predbežný záujem a Google vám pošle notifikáciu, keď bude hrať dostupná na stiahnutie.

Super Mario Run zaznamenal 2,85 milióna stiahnutí z App Store počas prvého dňa, dnes počet stiahnutí presahuje hranicu 50 miliónov. Hra jednoducho púta pozornosť, čo je určite dané aj tým, že ide o mobilnú prvotinu priamo od Nintenda a zároveň obsahuje postavičku legendárneho inštalatéra Maria.

Názory hráčov na jej kvalitu sa síce líšia (prečítajte si našu recenziu), avšak je nepopierateľné, že hra vzbudzuje záujem. Takmer každý chce vyskúšať, ako sa hrá Super Mario na mobilných zariadeniach. To zneužívali aj vývojári aplikácií pre Android, ktorí profitovali z toho, že Super Mario Run je zatiaľ dostupný iba pre iOS zariadenia a obchod Google Play zaplavili jeho klonmi.

Situácia by sa však mala zlepšiť, nakoľko Super Mario Run sa už oficiálne nachádza aj v obchode Google Play. Hru si síce ešte nemôžete stiahnuť, ale môžete vyjadriť svoj záujem a prihlásiť sa, aby vám obchod Google Play poslal notifikáciu, keď bude hra reálne dostupná k stiahnutiu. Môžeme polemizovať, či ide o zbytočný krok alebo nie, avšak podobnú taktiku zvolili v minulosti aj iné aplikácie a najmä – keď bude hľadať Super Mario Run v obchode, dostanete sa aj k legitímnej aplikácií a nielen k jej klonom.

Google Play
App Store

Prečítajte si aj:

Super Mario Run dosiahol takmer 3 milióny stiahnutí. Obchod Google Play zaplavili jeho klony

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.