To najlepšie z Honoru, čo si môžete na Slovensku kúpiť. To je Honor 6+.

Dizajn a vyhotovenie

Honor6plus2TOP_produkt_nowat

Prvý dojem, ktorý budete mať z telefónu, presne vystihuje aj druhý, tretí a vlastne celkovú jeho funkčnosť. Špičkový dizajn, ktorý sa síce podobá na iné modely nebol prekážkou. Má svoje nezameniteľné rysy a nám sa rozhodne páčil. Najmä to, že telefón má zadnú stranu úplne plochú. Vďaka tomu sa tento rozmerovo väčší telefón veľmi dobre používa na pracovnom stole. Bežne totiž potrebujete mať prehľad o dianí a na to mnohí využívajú spustené messengery a iné programy v telefóne. Na rozdiel od modelov s oblou zadnou stranou sa nebude na stole kolísať. V dlani sa drží dobre a vďaka kovovej konštrukcii a zvýrazneného lemovania máte pocit, že v ruke držíte lepší smartfón. Výrobca zapustil aj duálny fotoaparát tak, aby so zadnou stranou tvoril jednu líniu. Ochranné sklo objektívu nepoškriabete ani pri posúvaní na stole, keďže je o približne milimeter nižšie ako hlavná línia tela. Prednej časti dominuje Full HD displej, ktorý zaberá takmer 80% celej prednej strany.

Honor6plus5

Všetky ovládacie prvky výrobca sústredil na pravý bok. Tu sú veľmi dobre prístupné tlačidlá na ovládanie hlasitosti a vypnutie displeja. Bližšie k dlani sú potom sloty na dve SIM karty alebo jednu SIM kartu a microSDHC kartu až do 128 GB. Horná hrana ma klasicky audio konektor, spodná microUSB na nabíjanie. Na hornej hrane je aj infračervený port. V balení je nabíjačka s výstupným prúdom 2 A, takže telefón budete mať nabitý podstatne rýchlejšie ako pri polovičnom prúde. Počítajte, že do hodiny a pol ho nabijete na úplnú kapacitu pri 3600 mAh akumulátore.

Honor6plus3

Špecialitou spodnej hrany je zaoblenie, vďaka čomu telefón toľko „nereže“ dlane a pôsobí jemnejšie. Opäť chválime privedenie dizajnu k väčšej použiteľnosti.

Technické parametre + benchmarky

Model telefónuHonor 6+
Operačný systémAndroid 4.4.2
Formát SIM kartyDual Micro + Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [MB]3000 / 32 000 / –
Procesor1,8 + 1,3 GHz, 4-jadrový, 32-bitový, HiSilicon Kirin 925
Displej, počet fariebLCD IPS, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]5,5 / 1080 × 1920
Regulácia podsvieteniaáno, automatická
Slot na kartumicroSDXC do 128 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC4.0, ABGN, áno, áno, áno
Modul GSM, 3GQuad Band, HSPA+, LTE
Fotoaparát / video13 Mpix, Dual-cam, autofocus / 1920 × 1080, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 3600 mAh, Li-Pol
Čas hovoru / úsporný režim [hod / hod]neuvedené
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]150,5 × 75,7 × 7,5 / 165
Benchmarky Výsledky
Smartbench 2012 – Productivity / Gaming index6351 / 4369
Quadrant Standard – Total score12186
AnTuTu Benchmark – Total score43257
A2 Benchmark HQ test – Total score406128
PCMark for Android – Work performance2778
3DMark Extreme – Total score14803
Graphic14420
Physics12845

Technológie a používanie

Hlavným prvkom celého výkonu je procesor HiSilicon Kirin 925. To je 4+4 jadrový CPU. Prepína si použité jadrá podľa toho, aké aplikácie využívate. Aj týmto sa podarilo dosiahnuť veľmi dobrý výkon, no zároveň umožniť výdrž telefónu na dva pracovné dni. V našom prípade vydržal celý deň náročnejšieho používania. Čiže fotenie, hranie hier a intenzívnejšie surfovanie na webe. Kapacita 3 GB RAM bola dostatočná, rovnako tak aj základný úložný priestor s kapacitou 32 GB. Ak teda chcete Dual SIM telefón, nebude pre vás problém, že vlastne obsadíte kombinovaný slot na pamäťovú kartu.

Telefón má správcu aplikácií kontrolujúce vysoké vyťaženie CPU, ak ich máte na pozadí. Môžete ich postupne povypínať a definovať, ktoré aplikácie nebudú bežať na pozadí po zhasnutí displeja. Je to výborný, krok predlžujúci výdrž telefónu. Je to ale dvojsečná zbraň. Ak chcete rýchle znovuotvorenie aplikácie, musíte ich ponechať zapnuté na pozadí aj keď niekedy budú mať energetickú náročnosť na úrovni 31 mAh.

Telefón využíva možnosti rozhrania EMUI 3.0, ktoré poznáte naprieč telefónmi značky Huawei. Výrobca dobre prepojil hardvérové snímače do softvérového využitia. Môžete teda nastaviť ovládanie pohybom a využívať funkcie ako tlmenie zvonenia preklopením telefónu, zatrasením usporiadať ikony, zapnutie displeja dvojitých poklepaním alebo kreslenie po displeji. Vo vypnutom stave môžete využiť štyri ťahy prstom po displeji v tvare písmen c, e, m, w. Spustia vami preddefinovanú aplikáciu a ešte pred tým sa prehrá na displeji animácia znázorňujúca vykonaný ťah akoby čarovnou paličkou. Nielen že je to efektné, je to aj rýchle. Teda nejde len o hračku, ktorú raz vyskúšate a potom deaktivujete. Komu by bol 5,5“ displej veľký, má možnosť prepnúť telefón do režimu ovládania jednou rukou. Táto funkcia sa dá zakázať a tak sa nebude stávať, že omylom prstami zmenšíte plochu a mierku zobrazenia na displeji.

Fotogaléria

Na fotografiách porovnávame aj s modelom Huawei P8.

Fotoaparát

Honor 6+ nie je len o vysokom výkone. Je to najmä telefón, s ktorým sa dá veľmi dobre fotiť. Rýchle zaostrovanie v čase 0,1 sekundy sa nám podľa tvrdení výrobcu príliš nepotvrdilo. Faktom ale je, že telefón zaostruje veľmi rýchlo. Preto sa hodí na udalosti, kde potrebujete rýchlo odfotiť objekt alebo dianie okolo seba. Veľmi dobré fotky vznikajú za zhoršených svetelných podmienok. Duálny fotoaparát má teda dve šošovky s rozlíšením 8 MPix. Vo výsledku umožňuje vytvárať 13 MPix fotografie. Fotoaparát využíva patentovaný systém 3IE Algorithmic Engine, ktorý lepšie spracuje farby a najmä minimalizuje šum. To sme si vyskúšali pri umelom osvetlení. Typicky rôzne oslavy na fotografii vyzerajú lepšie. Špecialitou je fotenie objektov v popredí. Môžete využiť režim Širokouhlá clona na objekty do vzdialenosti dvoch metrov. Aplikuje sa malá hĺbka ostrosti, čím dosiahnete efekt, ktorý sa dal väčšinou dobre aplikovať len so zrkadlovkami. Teda osoba na popredí bude ostrá a pozadie za ňou jemne rozostrené.

Výhody

 • Konštrukcia tela
 • Duálny fotoaparát – hĺbka ostrosti, minimálny šum, vyššia svetelnosť
 • Super rýchly telefón
 • Výdrž dva pracovné dni alebo jeden s plným vyťažením
 • Vynikajúci IPS displej

Nevýhody

 • Lesklý kryt bude neustále od odtlačkov

Verdikt touchIT.sk

Honor 6+ je bez pochýb skvelý telefón. Že je jeho cena vyššia, než ste u značky Honor zvyknutí? Áno. Odpovedá ale celkovému výkonu nielen v benchmarkoch ale badateľne aj pri bežnom používaní. Je vhodný na náročné hry, multimediálne využitie a v neposlednom rade na fotenie. Kúpou tohto modelu si zároveň kupujete výkonný a veľmi dobre použiteľný fotoaparát.

Cena: 419 EUR

Zapožičal: Honor

9.4 Špičkový foto smartfón

Honor 6+ je bez pochýb skvelý telefón. Je vhodný na náročné hry, multimediálne využitie a v neposlednom rade na fotenie. Kúpou tohto modelu si zároveň kupujete výkonný a veľmi dobre použiteľný fotoaparát.

 • Dizajn a konštrukcia 9
 • Výbava / cena 10
 • Dodatočné funkcie 9
 • Fotografovanie 10
 • Výdrž 9
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.