Naši chalani tentokrát vybrali produkty, ktoré ich zaujali na výstave IFA v Berlíne.

Ondrej

Holiaci strojček Philips The Last Jedi

Ja si zvyknem výstavu IFA aj trochu užiť. Tentoraz to bolo v stánku Philips, kde mali živého a profesionálneho holiča. O tom, že ma ktosi oholí ako v Barber shope som už sníval dlhšie a teraz sa to dalo zrealizovať, a to zadarmo. Vybral som si holenie na sucho, barber ma ponúkol sedačkou, v ktorej som skôr ležal a proces sa začal.

Musím povedať, že to holenie trvalo oveľa dlhšie ako keď sa holím ja doma, ale takto oholený som asi nebol nikdy. Použil holiaci strojček Philips SW9700 zo série Star Wars, ktorý ma nijako neťahal a oholil aj problematické časti mojej tváre. Už teraz sa teším na ďalšiu výstavu IFA a stánok Philipsu.

Cena: 299 EUR

Tyčový vysávač Samsung POWERstick PRO

Tak tento vysávač som si vyskúšal priamo na stánku Samsungu. Prezentujúci tam mal vlasy svojej priateľky, a tak som ich vysával opakovane a tento vysávač s príkonom 150 W a žiadnym elektrickým káblom ich bral ako po nebohom. Vyzeralo to tak, že si poradí aj laminátovou podlahou, čo máme doma a dalo sa s ním vysávať aj pod posteľou.

Tiež je tu možné sklopiť rukoväť o 50°, a tak vyriešiť problém ako vysávať pod nábytkom, ale pritom nebyť až tak skrčený. A batéria vraj vydrží na 5 rokov, tak uvidíme, či naozaj. Aj vysypanie smetí je jednoduché, to sme si priamo overili, k vysávaču je aj šikovné príslušenstvo.

Cena: zatiaľ nie je určená, ale lacné to nebude

Mišo

Smartfón LG V30

LG V30 je môj favorit v rámci predstavených smartfónov na tejto výstave. Má svoj štýl a ide si svojím smerom v oblasti dizajnu aj funkcií. Už model G6 ukázal, ako si LG predstavuje telefóny s novým pomerom strán 18 : 9 a úzkymi rámikmi. Teraz pokračuje ďalej.

Zaujal ma najmä dôraz na fotografovanie a realizáciu videa. LG V30 má aj super technické parametre. To ale nie je niečo, čo by ma zaujalo. Odporúčam tento telefón do pozornosti aj ostatným práve preto, že má odolnosť IP68, podporu filmových efektov do vášho videa, špeciálne upravené nahrávanie zvuku napríklad na koncertoch, rýchle nabíjanie aj bezdrôtové a samozrejme super duálny fotoaparát.

Cena: zatiaľ nie je určená

Slúchadlá Beyerdynamic Aventho wireless

Poviete si, čo už sa dá na slúchadlách vymyslieť. Beyerdynamic Aventho wireless sú dôkazom toho, že technológie sa spájajú do slúchadiel a je kam sa posúvať. Tieto sú bezdrôtové, majú kožené vyhotovenie, extra jemné náušníky a oceľový most. Dobre, tak toto má väčšina luxusných slúchadiel. Tieto majú ladenie zvuku presne podľa toho, ako vaše ucho počuje.

Celá analýza prostredníctvom prehrávania hudobnej vzorky trvá šesť minút. Informácie z analýzy vášho ucha a vypočutej testovacej vzorky sa uložia na čip do slúchadiel. Stačí ich cez aplikáciu v smartfóne nastaviť len raz, potom už sú neustále prispôsobené pre vás. Slúchadlá monitorujú aj to, ako dlho a na akej hlasitosti počúvate hudbu. Ucho sa unaví a nemusí potom vnímať všetky tóny tak, ako by malo. Toto v slúchadlách len tak neuvidíte.

Cena: 449 EUR

Roman

Acer Switch 7 Black Edition

Konvertibilný tablet Acer Switch Alpha 12 používam ako svoj hlavný pracovaný nástroj na cestách aj v redakcii vyše roka a nedám naň dopustiť. Je spoľahlivý, je výkonný a hlavne je tichý.

Prínos chladenia bez ventilátora si neuvedomíte až do momentu, keď zariadenie vymeníte za iný prenosný počítač, ktorý takúto vlastnosť nemá. Je preto zrejmé, že z predstavených noviniek ma zaujal jeho nástupca, model Switch 7 v prémiovom prevedení Black Edition, ktorý prináša výrazný nárast výkonu, krajší dizajn a nové praktické vylepšenia.

Cena: 1999 EUR

Sony Xperia XZ1 Compact

Môžete polemizovať o dizajne nových smartfónov Sony Xperia, ale dve veci nemožno spoločnosti Sony uprieť. Koncom augusta predstavila telefóny, ktoré majú v základnej výbave už najnovší systém Android 8.0 Oreo. Google ho pritom verejne sprístupnil iba 10 dní pred oznámením nových Xperií. Druhú pochvalu si Sony zaslúži za to, že stále vyrába kompaktné vlajkové lode.

Xperia XZ1 Compact má uhlopriečku iba 4,6 palca a ponúka rovnaký výkon a fotoaparát s funkciami superspomaleného záberu a prediktívneho snímania ako 5,5-palcová Xperia XZ Premium a 5,2-palcová Xperia XZ1. Za to dávam palec hore.

Cena: zatiaľ nie je určená

Tomáš

Acer Holo360

360-stupňové videá sú čoraz populárnejšie, hoci ja som ich stále nezačal zhotovovať. Z výstavy IFA ma celkom zaujala kamera Acer Holo360, ktorá umožňuje fotiť fotografie až 6,9K a natáčať videá v 4K rozlíšení. Vďaka optike ImmerVision by mali fotografie aj videá zachytávať okolie v 360° v celom zornom poli bez skreslenia.

Video sa dá v reálnom čase aj streamovať. Vytvorené multimédiá sa dajú okamžite zdieľať na sociálnych sieťach. No, vyskúšame si to v redakcii.

Cena: 349 EUR

Philips 8602

Hoci doma nemám žiadneho káblového či satelitného operátora, dosť často využívam HBO GO či Netflix a streamovať ich na telku je oveľa pohodlnejšie, ako pozerať sa na malý displej tabletu.

Televízor Philips 8602 s technológiou Quantum Dot si viem celkom dobre predstaviť vo svojej obývačke. Má efektný dizajn s tenkým hliníkovým rámikom. Reproduktor je integrovaný do prednej odnímateľnej lišty. Navyše sa mi veľmi pozdáva aj technológia Ambilight, ktorá dáva sledovaniu filmov nový rozmer.

Cena: Zatiaľ nie je stanovená

Fero

Huawei Kirin 970

Pozícia firmy Huawei na smartfónovom trhu naďalej silnie a jej ambície  sú akoby každým rokom väčšie. IFA sa stala miestom, kde výkonný riaditeľ firmy, Richard Yu, prezentoval svetu nové SoC Kirin 970, ktoré sa postaví proti náprotivkom od Qualcommu, Samsungu či Apple.

Nový 10 nm čip okrem štandardných procesorových (ARM Cortex-A73/53) a grafických jadier (Mali G-72) obsahuje novinku, v podobe špecializovanej jednotky nazvanej NPU (Neural Processing Unit). Jej cieľom je zrýchlenie operácií neurónových sietí a iných algoritmov umelej inteligencie.

Podľa vyjadrenia spoločnosti by ich mala vykonávať 25 až 50-krát efektívnejšie ako všeobecné procesorové jadro. Prvky umelej inteligencie sú pre firmu jasným smerom vývoja a budúci smartfón Mate 10, ktorý by sa mal objaviť behom októbra, by to mal ukázať. Tešíme sa.

Cena: Súčasť smartfónov Huawei

Monitor Samsung CHG90

Kupujete si dva alebo tri monitory kvôli hrám a stále sa vám nepáči, že majú minimálne pol centimetrové rámy, čo znamená pozerať sa na obraz cez dve tyčky? Samsung na IFA vystavoval riešenie – extrémne širokouhlý 49“ monitor CHG90. S pomerom strán 32 : 9 a rozlíšením 3840×1080 bodov sa veru je na čo pozerať.

Spoločne s menšími sestrami ide o prvé zakrivené HDR QLED monitory v ponuke, pričom pri obnovovacej frekvencii 144 Hz je jasné, že jeho cieľom sú hry. Avšak pracovať na tomto monštre tiež nemusí byť na zahodenie. Je to pre mňa veru poriadne veľký chrobák do hlavy. Nuž ale tá cena vskutku nie je ľudová.

Cena: 1500 EUR

Tento článok vyšiel aj v tlačenom septembrovom vydaní TOUCHIT č. 9/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky: