Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, najväčší svetový dodávateľ bezdrôtových sieťových produktov s takmer 46% podielom na trhu, včera predstavila svoju ambicióznu víziu IoT a oficiálne uviedla novú značku inteligentných telefónov Neffos vrátane najnovších modelov Neffos X1 a X1 Max, ktorých heslom je „close to you“. Táto udalosť korešponduje s transformáciou spoločnosti TP-Link z výrobcu sieťových prvkov v dodávateľa inteligentných technológií, ktoré používateľom zaistia nielen spoľahlivé Wi-Fi pripojenie, ale tiež pohodlné prostredie, kde všetko môže byť prepojené prostredníctvom systému inteligentnej domácnosti.

Zakladateľ a predseda predstavenstva spoločnosti TP-Link, Jeffrey Chao, dnes značku Neffos a koncept inteligentnej domácnosti predstavil na tlačovej konferencii v Berlíne, kde popísal štyri piliere IoT stratégie svojej firmy: IoT routery ako zariadenia a centrum informácií, inteligentné telefóny ako primárne rozhranie pre komunikáciu medzi ľuďmi
a zariadeniami, cloud ako platforma pre služby a rôzne pripojené zariadenia inteligentnej domácnosti. Inteligentné telefóny Neffos, ktoré sú podľa konceptu spoločnosti TP-Link ústredným bodom ekosystému inteligentnej domácnosti, priblížia svojich používateľov veciam aj ľuďom okolo.

„Spoločnosť TP-Link sa neustále snaží naplňovať globálne požiadavky zákazníkov, ktoré sa v priebehu času menia. Za uplynulých 20 rokov sa tak stala omnoho viac než len dodávateľom sieťových produktov.,“ povedal Chao. „Telefóny Neffos sú dôkazom našej snahy neobmedzovať sa na bezdrôtové technológie, ale zamerať sa na potreby dnešných používateľov internetu, ponúkať im inovatívne produkty a inteligentné riešenia, ktoré im uľahčia a spríjemnia život.“

Spoločnosť TP-Link na tlačovej konferencii tiež po prvýkrát predstavila celkové poslanie pod heslom „bližšie k vám“ novej značky Neffos. Telefóny Neffos sa majú stať najdôležitejšou súčasťou ekosystému inteligentnej domácnosti a majú byť osobným mobilným zariadením najviac zameraným na človeka. V novej digitálnej ére majú hladko prepojovať ľudí medzi sebou navzájom a s okolitým svetom.

Telefóny Neffos X sú treťou produktovou sériou tejto značky, po Neffos C a Neffos Y. Pokračujú v prístupe zameranom na človeka a dokonale sa v nich spája štýlový dizajn, kvalitné dielenské spracovanie a vynikajúci výkon. Modely Neffos X1 a X1 Max s dvojito priliehavou zadnou stranou sú veľmi elegantné, disponujú špičkovým fotoaparátom a nesmierne rýchlym odomykaním odtlačkom prsta. Do predaja by sa mali dostať vo vybraných krajinách už v poslednom kvartáli roku 2016.

Spoločnosť TP-Link rovnako predstavila svoju aplikáciu Kasa pre platformu IoT, pomocou ktorej môžu používatelia jednoducho ovládať svoju inteligentnú domácnosť na diaľku. Prvý IoT router bude predstavený vo štvrtom kvartáli na severoamerickom trhu. TP-Link po prvýkrát predstaví všetky svoje inteligentné produkty pre IoT na veľtrhu IFA 2016 (hala 17, stánok 111), ktorý sa uskutoční v Berlíne v dňoch 2. – 7. septembra.

Značky: