Umrel počítačový vedec, ktorý vymyslel funkciu Vystrihnúť, Kopírovať a Prilepiť

0

Ctrl + C a Ctrl + V.

Bez funkcie Kopírovať a Prilepiť si dnes nevieme predstaviť používanie osobných počítačov. Či už ide o prácu so súbormi, písanie emailov alebo editovanie textu, klávesové skratky Ctrl + C a Ctrl + V používame dennodenne. Tieto funkcie vymyslel počítačový vedec Larry Tesler, ktorý umrel v pondelok 17. februára. Na správu upozornil portál gizmodo.

Tesler sa narodil v roku 1945 v New Yorku a počítačovú vedu študoval na Stanforde. Následne sa venoval výskumu umelej inteligencie a v roku 1973 nastúpil do vývojového centra firmy Xerox. Tam mimochodom vzniklo aj grafické rozhranie a ovládanie pomocou myši.

Tesler v Xeroxe spolupracoval s Timom Mottom na tvorbe programu Gypsy a práve pri jeho vývoji vznikli aj funkcie Vystrihnúť, Kopírovať a Prilepiť. Tesler sa následne v roku 1980 zamestnal v Apple, kde pracoval až do roku 1997 a zastával aj pozíciu Chief Scientist, ktorú mal kedysi aj Steve Wozniak.

Jeho ďalšie kroky smerovali do vlastnej firmy Stagecast Software a následne do Amazonu, Yahoo a 23andMe.

Zdroj: gizmodo

Prečítajte si aj:

Vo veku 65 rokov zomrel spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>