Úprava menu „Odoslať do“ na systémoch Windows 7 a 8 (8.1)

2

Používate často sekciu „Odoslať do“ v kontextové menu operačného systému Windows? Na staručkom Windows XP bola editácia tohto menu možná cez skrytý priečinok SendTo umiestnený v priečinku používateľského účtu. Na Windows 7, 8 ani 8.1 ho však na tomto mieste nenájdete. Kam sa teda podel a ako toto menu editovať bez potreby doplnkových programov?

Položka „Odoslať do“ v kontextovom menu Windows je užitočná skratka, ktorá uľahčuje prácu. V základe toto menu nehýri invenciou a je pravdepodobné, že väčšinu daných položiek nikdy nepoužijete. Pre mnohých bude atraktívnejšie použiť toto menu napríklad na rýchle otvorenie textového súboru s neznámou príponou tak, že ho odošlete do Poznámkového bloku alebo na rýchle odoslanie súboru do obľúbeného priečinka.

Odoslat-Do-1

Obsah tohto menu je tvorený štandardnými odkazmi, ktoré sa nachádzajú v priečinku C:\Používatelia\Meno účtu\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo.

Priečinok AppData je spoločne s podpriečinkami nastavený ako skrytý a pre jeho zobrazenie je nutné povoliť zobrazenie priečinkov tohto typu. Pre rýchlu návštevu to však nie je nutné. Do adresného riadku prieskumníka postačí zadať:

Shell:SendTo

Priečinok sa automaticky otvorí. Nepotrebné odkazy môžete zmazať a nahradiť ich odkazmi na svoje obľúbené priečinky a programy. Poradie odkazov v samotnom menu bude alfabetické.

Odoslat-Do-2

O autorovi

Profesionálnej žurnalistike sa venujem od roku 2006. Zameriavam sa najmä na prehľadové a analytické články z prostredia hardvéru, výrobných procesov polovodičov, umelej inteligencie a ďalších technológií. Mojou doménou je takisto servis hardvéru aj softvéru.

2 komentáre

    • František Urban on

      SendTo je skrytý priečinok. Pre jeho videnie klasickou cestou sa v nastavení takéto priečinky musia nechať zobraziť. Ale nie je to potrebné. Stačí otvoriť akýkoľvek iný priečinok a zadať do jeho adresného riadku Shell:SendTo a stlačiť Enter. Ten priečinok sa otvorí. Tak ako je vidieť na poslednom obrázku. Vlastne tu prepisujem to čo je v článku. Treba pozornejšie čítať.

Pridaj komentár