Miliarda používateľov poprednej komunikačnej platformy bude môcť  využívať silný nástroj, ktorý im poskytne kontrolu nad ich dátami. 

Rakuten Viber, popredná svetová komunikačná aplikácia oznamuje, že “miznúce správy” budú k dispozícii vo všetkých konverzáciách. Táto funkcia bola najskôr dostupná len v tajných konverzáciách, najnovšie si budú môcť používatelia nastaviť po akom čase chcú, aby poslaná správa, fotografia, video alebo priložený súbor zmizli. Môže ísť o minúty, hodiny nebo dokonca dni. Odpočet začne v momente, kedy si adresát správu prečíta.  Táto funkcia posilňuje pozíciu Viber ako najbezpečnejšej aplikácie na odosielanie správ na svete.

Ako vytvoriť miznúcu správu:

  • Kliknite na ikonku hodín v spodnej časti chatu / konverzácia a vyberte si, po akom čase chcete, aby správa zmizla.
  • Napíšte a odošlite správu.

Pre Viber je súkromie veľmi dôležité. Medzi komunikačnými aplikáciami drží niekoľko prvenstiev. Ako prvý uviedol funkciu pre vymazanie správ vo všetkých konverzáciách v roku 2015, v roku 2016 zaviedol šifrovanie konverzácií na oboch koncoch a v roku 2017 predstavil skryté a tajné správy. Oznámenie, že tajné správy budú teraz uvedené ako možnosť pre všetky konverzácie sú teda ďalším krokom spoločnosti, ako zvýšiť súkromie používateľov.

„Sme nadšení, že môžeme oznámiť novinku a to miznúce správy vo všetkých konverzáciách medzi dvomi používateľmi. Možnosť tajného chatovania sme prvýkrát uviedli v roku 2017 a od tej doby sa stalo evidentné, že podobná funkcia, ktorá zabezpečuje utajenie, by mala byť súčasťou bežných chatov. Novinka zahŕňa aj to, že vo chvíli, keď adresát urobí fotografiu obrazovky s miznúcou správou, príde odosielateľovi upozornenie. Ide o ďalší krok na našej ceste, ako sa stať najbezpečnejšiu komunikačnou aplikáciou na svete, „povedal Ofir Eyal, COO Viber.

Video: https://clck.ru/N4iey

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

Značky: