VIDEO: MATRIX PowerWatch sú prvé inteligentné hodinky, ktoré nebudete nabíjať

2

Potrebnú energiu získajú z vášho tela.

Nedostatkom dnešných inteligentných hodiniek je fakt, že ich musíte nabíjať takmer každý deň. Nájdu sa aj výnimky, avšak tie ponúkajú dlhšiu výdrž na úkor niektorých funkcií.

Nové hodinky MATRIX PowerWatch spadajú do druhej kategórie. Nevyrovnajú sa zariadeniam so systémom watchOS alebo Android Wear z hľadiska možností prepojenia s telefónom, avšak sú prvými inteligentnými hodinkami, ktoré fungujú bez nutnosti nabíjania.

Energiu, ktorú potrebujú k svojmu fungovaniu, totiž čerpajú z ľudského tela. Konkrétne z tepla, ktoré naše telo generuje. Vďaka tomu taktiež dokážu presnejšie určiť počet kalórií, ktoré ste počas dňa spálili.

Hodinky MATRIX PowerWatch fungujú iba vtedy, keď ich máte na ruke. Počas doby, kedy ich nenosíte, sú v režime spánku. Všetky údaje sú však uložené v pamäti, takže by sa nemalo stáť, že o ne prídete.

Ako sme už spomenuli, z hľadiska funkcionality sa MATRIX hodinky nemôžu porovnávať so zariadeniami, ktoré musíte nabíjať každý deň. Hodinky merajú vašu aktivitu a spánok. Sú odolné voči vode do 50 metrov a svoju aktivitu môžete spárovať s mobilnou aplikáciou. O možnostiach zrkadliť notifikácie na displeji hodiniek však výrobca nehovorí.

MATRIX PowerWatch sú dostupné na portáli Indiegogo. Môžete ich získať za 129 dolárov + poštovné, avšak treba brať do úvahy, že ide o dosiaľ nedokončený projekt, ktorý vo finálnej podobe nemusí spĺňať všetky sľuby tvorcov.

matrix_powerwatch_nowat

Zdroj: Indiegogo

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Testujeme inteligentné hodinky Samsung Gear S3 – prvé skúsenosti

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

2 komentáre

  1. Pingback: SEQUENT: Tieto inteligentné hodinky sa nabíjajú nosením | TOUCHIT

  2. Pingback: CES 2018: Tieto inteligentné hodinky netreba nikdy nabíjať | TOUCHIT

Pridaj komentár