Video: Nechcete kupovať smartfón? Poskladajte si vlastný

2

Budete potrebovať miniatúrny počítač Raspberry Pi a základy spájkovania.

TyPhone je jednoduchý telefón, ktorý dokáže fotografovať (fotky následne odošle do cloudového úložiska alebo iného zariadenia), odosielať SMS správy a telefonovať. Taktiež dokáže sledovať stav batérie a využíva vlastný operačný systém, ktorý bol naprogramovaný v jazyku Python.

TyPhone je výtvor používateľa menom Tyler Spadgenske, ktorý už dlhšiu dobu experimentuje s počítačom Raspberry Pi a chcel z neho vytvoriť telefón. Preto naprogramoval vlastný operačný systém, vytvoril si vonkajšie šasi pomocou 3D tlače a teraz používa telefón, ktorý hardvérovo aj softvérovo vytvoril sám.

Podrobný postup, ako si takéto zariadenie vytvoriť, zdieľa s komunitou podobne tvorivých používateľov. Ak si teda chcete poskladať vlastný telefón, všetky potrebné inštrukcie nájdete na webe Instructables.

Zdroj: VentureBeat

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

2 komentáre

  1. alexanderchuguryan on

    „mobil“ predpotopnej velkosti s minimalnymi funkciami. Je sice super ze si clovek vytvoril mobil sam, ale je dost neprakticky minimalne funkcie a este ta velkost. Podla mna nevyuzitelne.

    • to hej 🙂 v porovnani s Androidom a iPhonom to dieru do sveta neurobi, ale spravit takyto telefon a dat ho babke ako darcek so slovami, ze som jej ho pokladal sam, je minimalne rozkosne :))

Pridaj komentár