Vírus v počítači? Vyskúšajte si to sami

0

O súbore eicar ste už možno počuli a je to spôsob, ako otestovať antivírus.

Dá sa stiahnuť z internetu, no vytvoriť si ho môžete aj sami a to priamo v Poznámkovom bloku. Vo Worde nebude tento reťazec aktívny a antivírus naň neupozorní. Je potrebné, aby bol uložený ako neformátovaný text.

Otvorte Poznámkový blok a vložte doňho tento reťazec:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Uložte ho pod ľubovoľným názvom ako textový súbor. Pri pokuse o jeho otvorenie sa ozve antivírus, ktorý máte v systéme aktívny. V našom prípade to bol Windows Defender čiže v slovenskej lokalizácii nazvaný ako Windows Zabezpečenie.

antivirus warning

Ďalšie informácie nájdete priamo v tejto aplikácii v položke Ochrana pred vírusmi a hrozbami – História ochrany tak, ako je vidno na našom obrázku.

windows defender history

Zdroj: Next Of Windows

Prečítajte si aj:

8 antivírusových programov, ktoré sú zadarmo

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár