Vivaldi browser – internetový prehliadač, ktorý sa oplatí vyskúšať

7

Vivaldi 1.11 je prehliadač, ktorý prináša najlepšie možnosti prispôsobenia.

Niekto chce Microsoft Edge, len tak s minimom doplnkov, iní zase ocenia široké možnosti prispôsobenia. Vivaldi sme si obľúbili aj vďaka štandardnej možnosti používať ho ako prenosný prehliadač. Žiadne špeciálne vydania, kedy práve na prenosnú verziu čakáte týždne alebo mesiace po vydaní štandardnej „desktopovej“ verzie.

Ak radi skúšate niečo nové a máte radi napríklad Operu, odporúčame stiahnuť si Vivaldi. Získate špeciálne zoskupovanie kariet, grafické témy, správcu relácií a mnoho ďalšieho. Množstvo vecí, ktoré inde inštalujete cez pluginy, máte v tomto browseri priamo. Priamo od výrobcov, pekne zladené a šité do prostredia prehliadača.

Najnovšie prichádza s týmito novinkami:

Pokročilý režim na čítanie – nie je to novinka a prepnúť stránku do režimu čítania textu bez rušivých elementov tu majú prehliadače dlho. Novinka umožňuje detailné prispôsobenie toho, ako má text vyzerať, aký má mať podklad, jeho zarovnanie atď.

Vypnutie GIF animácií – rušia vás pohyblivé obrázky? Priamo zo stavového riadka prehliadača ich vypnete. Tu môžete vypnúť aj načítanie obrázkov, napríklad ak chcete výraznejšie šetriť dáta alebo máte pomalé pripojenie vo vlaku a chcete si prečítať hlavne nejaké texty bez obrázkov, reklám a iných prvkov.

Gestá myšou – takisto to nie je niečo čím vás chcú autori programu očariť. Opera túto funkciu už má, iné prehliadače cez doplnky. Vivaldi však prichádza s nastavením, kedy bude program na gesto myšou reagovať. Poznáte sami, že aj pri menšom pohybe, zatvoríte stránku alebo otvoríte novú. Tu sa dá nastaviť minimálna a maximálna vzdialenosť v pixeloch, ktorú musíte myšou prejsť na uplatnenie gesta.

Zjednodušenie prístupu – lepšia navigácia na stránke s minimom pochybu myšou, rýchle príkazy a klávesové skratky alebo zoom pre stránky alebo zoskupené stránky na kartách. To všetko pomôže slabozrakým alebo tým, ktorí majú ťažkosti s pohybom.

Fotogaléria prehliadač

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

7 komentárov

  1. Vivaldi si ide vlastným smerom od mainstreamu. Veľa funkcií má, ktoré požadujem. S Operou to ťahám už roky. Vivaldi sa vyvíja omnoho rýchlejšie, Opera sa sústredí na unikátne funkcie (vždy bola inovátorom, len si novinky nevedela predať) ale tie nie sú také podstatné. Neviem si zvyknúť na vzhľad Vivaldi, keby sa toto dalo zmeniť.

  2. CheVe11e_191 on

    Teším sa, že aj Slovenské IT redakcie sa zaujímajú o prehliadač Vivaldi. Nakoľko tento prehliadač používam od Technical Preview 2 už viac ako 2 roky, a momentálne spolupracujem na vývoji ako interný tester, môžem tento prehliadač vrelo odporučiť. Je samozrejmé že prehliadaču chýbajú určité požadované funkcie ako Synchronizácia, alebo sľúbený Poštový klient, ale na týchto funkciách sa usilovne pracuje a máte sa načo tešiť 🙂

  3. Michal Reiter on

    Ak by bol súčasťou aj emailovy klient, bol by to pre mna výrazný argument na používanie tohto prehliadaca ano primarneho.

  4. Pingback: VIDEO: Vivaldi 1.12 ponúka podrobnosti o fotografiách a viac informácií o sťahovanom súbore. Synchronizácia stále chýba | TOUCHIT

Pridaj komentár