Windows 10: Ako vrátiť panel Nastavenia do pôvodného stavu?

0

Nastavenia budú znova kompaktnejšie.

Windows 10 2004 priniesol zmenu okna Nastavenia a Microsoft toto okno opäť nafúkol. Je to hlavné centrum nastavení a tak sa zväčšuje, čo je prirodzené.

Možno ho na čo najpohodlnejšie používanie budeme musieť využívať maximalizované aj na Full HD obrazovke. Tento tip okno vráti do pôvodnej podoby bez zbytočného panelu s otravnými oznámeniami.

Ako na to?

Odstránenie panelu nevyžaduje špeciálne znalosti, potrebujete ale administrátorské oprávnenia.

Stiahnite si nástroj ViveTool a odomknite ho (pravým tlačidlom – položka Vlastnosti – tlačidlo Oblokovať). Skopírujte si extrahované súbory do C:\, priamo do koreňového adresára, bude to jednoduchšie v nástroji PowerShell.

Z ponuky Štart vyberte nástroj PowerShell a pravým tlačidlom ho spustite ako administrátor. Ak zobrazuje cestu vášho profilu, zadajte cd.. //enter//, potom opäť cd.. //enter// a ste v koreňovom adresári disku C. Tu máte aj nástroj ViveTool.

Do okna skopírujte príkaz .\ViveTool.exe addconfig 18299130 1

Stlačte Enter a po reštarte systému bude okno Nastavenia bez horného panelu.

Zmeny vrátite zadaním príkazu .\ViveTool.exe addconfig 18299130 2

Opäť sa premietnu po reštarte.

powershell

Prečítajte si aj:

Bezpečné prihlasovanie do Windows 10 je stále v systéme

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár