Xiaomi Mi Band 5 príde v globálnej verzii už čoskoro, spomína sa aj náramok Mi Band 5 Pro

0

Dočkáme sa NFC platieb aj v Európe?

Obľúbený fitness náramok Xiaomi Mi Band sa nedávno dočkal piatej generácie, ktorá bola oznámená pre čínsky trh. Podľa informácií obchodu HonorBuy by sme sa však mali čoskoro dočkať globálnej verzie, ktorá bude oficiálne v predaji aj na Slovensku. Predobjednať si ho môžete v obchode Datacomp.sk.

TechRadar tvrdí, že globálna verzia náramku Mi Band 5 bude v predaji od 15. júla 2020. Táto informácia je v súlade aj s nedávnym vyhlásením Xiaomi, ktorý potvrdil, že svoj najnovší fitness náramok začne predávať v Európe už v júli. Xiaomi takisto oznámilo, že 15. júla oznámi nové produkty, ktoré doplnia jeho ekosystém.

V súvislosti s globálnou verziou Mi Band 5 sa očakáva najmä odpoveď na otázku, ako to bude s NFC platbami. Dlhšie sa totiž špekuluje, že Xiaomi spustí túto funkciu aj mimo Číny a že NFC platbami bude vybavená aj globálna verzia fitness náramku.

Portál xiaomitoday.it však tvrdí, že štandardný Mi Band 5 pre globálny trh tieto funkcie neponúkne a pôjde o rovnaký produkt, ako je čínska verzia, avšak bez NFC čipu. Platenia náramkom a virtuálnej asistentky Alexa by sme sa však mohli dočkať v drahšej verzii náramku s názvom Mi Band 5 Pro – konkrétne detaily snáď spoznáme už 15. júla.

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 5 sme v redakcii TOUCHIT už otestovali v predfinálnej verzii, ktorá nie je určená pre náš trh. Recenziu si môžete prečítať tu a v prípade záujmu si ho môžete predobjednať v obchode Datacomp.sk.

Zdroj: xiaomitoday.it, techradar

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi Band 5: S očakávanými vylepšeniami (RECENZIA)

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>