Začne Microsoft účtovať za používanie Windows 10 mesačné poplatky?

7

Microsoft dlhodobo označuje operačný systém Windows 10 ako službu. Vždy to znamenalo, že Microsoft raz začne s účtovaním mesačného poplatku za jeho používanie a vyzerá to tak, že tento čas dozrel.

Podľa zdrojov z vnútra Microsoftu táto spoločnosť čoskoro spustí program Microsoft Managed Desktop, v rámci ktorého bude účtovať mesačný poplatok za konfiguráciu počítača so systémom Windows 10 a jeho plynulé fungovanie po vydaní nových aktualizácií.

Windows 10 nemusí byť navždy zadarmo … MICROSOFT 

Microsoft už má k dispozícii viacero modelov na spustenie financovania tohto operačného systému. Príkladom je financovanie zariadení ako Surface Plus a leasingový program „Surface as a Service“. Žiarivým príkladom je však balík kancelárskych aplikácií Office 365, ktorý sa ujal aj na Slovensku.

Vyzerá to tak, že predplatné pre systém Windows 10 dostane zelenú niekedy na prelome rokov. Dobrou správou je to, že zatiaľ bude Microsoft Managed Desktop zameraný len na podniky. Budúcnosťou je však spoplatnenie všetkých používateľov, aj keď suma prenájmu by mala byť široko akceptovateľná – podobne ako je to v prípade Office 365.  Spoločnosť Microsoft tieto správy zatiaľ nekomentovala.

Z tohto hľadiska dobre urobili používatelia, ktorí zostali na staršom operačnom systéme Windows 7 alebo Windows 8 a nevyužili možnosť bezplatného upgrade na Windows 10. To je však z hľadiska podpory nových technológií, samozrejme, nepoužiteľné riešenie.

Viac o Windows 10

Otravujú vás nečakané aktualizácie Windows 10? Microsoft pracuje na riešení

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

7 komentárov

 1. všetko záleží na nás, používateľoch.

  Ak to budeme akceptovať väčšina, tak vyhrali..

  ja to akceptovať nikdy nebudem, som stará škola, za software maximálne zaplatím jednorázovo. Hlavne, ak je ten software windows, na ktorom množstvo vecí nefunguje správne, stále padá.

  Vedel som, že robím dobre, keď zostávam na win 8.1

  aj keď, si myslím, že win 10 spoplatnia, keď ma aj tak donútia prejsť na niečo novšie skrz úplnú nekompatibilitu.

  Uvidíme, ak to budú 3 € mesačne, ok…. som ochotný na to kašľať…ale tipujem, že ms je schopné si zato vypýtať 10 € uvidíme

 2. Tak toto je akoze uplny vrchol nenazranosti. Nestaci im, ze predavaju zariadenia, ktore su casto uplne predrazene alebo office, co cena za trvalu licenciu je okolo 200 eur, oni chcu este spoplatnit najpouzivanejdi operacny system. Uz len aby sa zapojil Google a Apple. Bravo Microsoft!

 3. Tak ale ja nebudem platiť za funkcie ktoré nepoužívam. JA NA TOM HRÁM HRY A NECHCEM BYŤ NA WIN 7 alebo 8 lebo mi nepojdu tie hry 🙁

 4. nevyuzili moznost bezplatneho prechodu na win 10 … To ako fakt ? To nebola moznost to bolo nanutene a nepresli len ludia , ktory fakt vedeli ako neprejst .
  Tak ci tak pri tolkych nefunkcnich updatoch od Microsoftu je update zas nadobro zablokovany (to ale urcite Windows nezastavi ako sa updatnut , ked bude naozaj chciet).

  • Veru, súhlasím. bolo to ťažké obdobie…dokonca, tri krát sa to microsoftu podarilo….aj napriek mojim zákazom a rôznym programom, aby to nepovolili..no stalo sa..samozrjeme, ak sa začala inštalácia, nedalo sa spraviť už nič…len čakať pol hodinu až trištvrte, aby som nakonci inštalácie dal „vrátiť sa“

   tri krát som to zažil……ale som šťastný prešťastný, že som tak urobil…

   v práci musím používať win10 a mám na to pekné nervy…..

 5. Vám jebe Microsoft? Ja za to nebudem platiť za nejake platené programy, ja hrávam hry na Windows 10 a nepouzivam platené programy takže rozmýšľajte čo robíte. -_-

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>