Zázračná fólia údajne predĺži výdrž batérie v smartfóne. Neveríte?

11

Do redakcie sme práve dostali balíček so špeciálnymi fóliami a tlačová správa k nim je takmer neuveriteľná:

VITAJTE VO SVETE AKU+

 • Zvyšuje kapacitu batérie až o 40%
 • Redukuje dobu dobíjania v rozmedzí od 20-40%
 • Používa menej elektrickej energie

AKU+ je patentovaný produkt, ktorý bol vyvinutý na báze japonskej nanotechnológie. Ide o fóliu, ktorá dokáže dobiť batériu mobilného, či iného prenosného zariadenia. Táto fólia má malé rozmery, pritom zvyšuje mobilitu a výkon prenosných zariadení. Môže byť použitá pre takmer všetky typy zariadení.

FoliaNKUPlus

Ako používať AKU+?

AKU+ stačí nalepiť na zadný kryt zariadenia, priamo na miesto, kde sa nachádza batéria prístroja. Je potrebné pokryť aspoň 80 % povrchu batérie. Po 10. nabíjacích cykloch AKU+ maximalizuje svoju účinnosť, rozdiel je merateľný.

Ďalšie výhody AKU+

 • Obnovuje kapacitu batérie na pôvodný stav
 • Znižuje prevádzkovú teplotu batérií

Existujú dodatočné, merateľné výhody AKU+, ktoré pozitívne ovplyvňujú elektrické obvody zariadenia.

Podľa výrobcu sa zistili tieto vlastnosti:

 • Jasnejší displej
 • Rýchlejšie spracovávanie energeticky náročných aplikácií – napríklad, prístup na internet
 • Za určitých okolností môže rozšíriť životný cyklus batérie
 • Za určitých okolností napomáha zabráneniu degenerácií a rozšíreniu batérie

FoliaNKUPlusNalepena2

Technické parametre

AKU+ PureBlack technológia

Rozmery: 40 × 60 mm

Použiteľné pre batérie: Li-Ion, NiCd, Ni-MH

Výhradný predajca SVK/CZK: TIGER GROUP Slovensko, spol. s r.o., Bratislava, www.tigergroup.sk

Toľko tlačová správa. Neveríte? No ani my príliš nie, ale fóliu už máme v redakcii nalepenú traja. Tak uvidíme, ako sa prejaví po čase a budeme vás informovať. Problém však môže byť v prípade telefónov so zabudovanou batériou, kde v podstate neviete, kde sa batéria reálne nachádza 🙂

Pozrite si aj video ako táto fólia vlastne funguje

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

11 komentárov

 1. No som veľmi zvedavý, lebo tych „prevratných“ noviniek na skoro všetkomožné už bolo ( anie len v telekomunikačnej oblasti).

  Jedna vec sa ale musí uznať že „prevratná novinka“ niečo zaznamenala………… a to bolo…zisk predajcu.
  Teraz nemyslím na túto, možno naozaj užitočnú pomôcku.
  Necháme sa prekvapiť a možno to nedopadne tak, ako pred rokmi so všakovými príveskami a nálepkami na mobil na optické upozornenie prichádzajúceho hovoru, SMS, ktoré zapadli v smetisku ….prevratných noviniek.

 2. Pingback: Revolučný obal? Predĺži výdrž batérie až o 30% | touchIT

 3. prešiel mesiac a zatiaľ nevieme výsledok testovania . Môžete dať aspoň prvý dojem, čiastkové výsledky

  • niektori kolegovia mali pocit, ze to mierne predlzilo vydrz baterie – tak cca o 10%. Ja som to nejako nepostrehol – nehovorim, ze to nemalo takyto prinos, ale nevsimol som si to pri realnom pouzivani. Propagovany mozny narast az o 40% by som si urcite vsimol.

   Ondrej svoje postrehy spisal do junoveho vydania magazinu touchIT, ale pravdepodobne sa vyjadri aj tu.

   Ine zmeny ako je rychlejsi procesor a jasnejsi displej som ani neocakaval 🙂 Nalepka vsak sluzi aj ako dobra „antismykova“ plocha na hladkom chrbte telefonu

   • Dobrý deň, pridávam aj moju odpoveď po návrate z Computexu. Zvýšenie doby prevádzky na batériu je tak okolo 5 % ale môže to byť individuálne. Najlepšia vlastnosť v prípade Samsung Galaxy S6 je to, že nalepením fólie sa telefón prestal šmýkať. Viac o fólii ale nájdete v tlačenej verzii touchIT Hard

 4. Podľa ohlasu asi žiadna „prevratná novinka“. Subjektívne pocity že 5% až 10% a u niekoho niečo viac percent je daleko za deklarovaným popisom výrobcu. Skôr treba pouvažovať o externej batérií, ktoré nabijú mobil. A protišmyková vlastnosť…no neviem či to stojí za to si to kúpiť a lepiť. Osobne používam flip kryt MT.

  Predpoklad, že ide o ťah výrobcu a môj názor z 02.06.2015 je potvrdený. Nič extra pre používateľa ale len pre výrobcu/predajcu.

 5. Dovolím se přidat do diskuse. Nejdříve bych upravil výrobce a prodejce v SK a to je PROFEX COLOUR s.r.o. ,www.akuplus.org. Za další je z obrázku evidentně vidět , že pánové nepochopili kam instalovat fólii. Pro správnou funkci je nutno ji nalepit na baterii . Já osobně používám fólie AKU+ na dvou telefonech (DOOGEE DG800 a X5 ) je evidentně vidět , že prodlouží pohotovostní dobu až o 2 dny. Zrychlilo se nabíjení, fixace GPS , citlivost GSM signálu a subjektivně se mi zdá i jas displeje , který mám stažen skoro na minimum. Samozřejmě , že fólie nedokáže k baterii přidat kapacitu , ale výrazně zamezuje samovybíjení baterie . Elektrický výkon , který mobil potřebuje se bere z baterie a ne z fólie. Ta zajišťuje pouze lepší hospodaření s energií v době klidu telefonu a to ve výsledku má de-facto vyšší kapacitu baterie. Pokud by bylo možné přidat do komentáře fotografie ukázal bych v reálu jak upravila fólie hospodaření s energií baterie pro pány , co pouze teoretizují a nemají praktické zkušenosti.

 6. Samotný výrobca v popise produktu tvrdí, že stačí nalepiť na kryt zariadenia. A to že je v popise napísané a sľubované zlepšenie zvuku, alebo ako vy vravíte citlivosť GSM signálu je trošku blud. Nakoľko kedže fólia by mala pohlcovať elektrické žiarenie to znamená, že by pohlcovala každé vlnenie od tepla až po svetlo. Stačí za zamyslieť nad fyzikálnou podstatou veci a je jasné, že to viac ako reálne na zariadenie pôsobí, na užívateľa ktorý subjektívne si myslí, že sa to zlepšilo kedže už za to vyhodil peniaze.

 7. Dovolím si reagovat na paní FYZICKU . Podívejte se na web http://akupluscz.9e.cz/faq/ kde jsou ukázány reálné screenshoty z mobilu z reálného provozu AKU+ na telefonu. Taky si zde můžete stáhnout výsledek testu německého TUV na předcházející generaci AKU+ http://akupluscz.9e.cz/certifikace/ (poslední soubor dole na stránce) . Dále můžete zadat do youtube vyhledat world akkufresh , což byla obchodní značka předcházející generace AKU+. Uvidíte reálné testy na kameře, fotoaparátu a další testy. Hlavní složka PureBlack se nepoužívá jenom na fólii AKU+ , ale i ve zdravotnictví, chemickém průmyslu . Hlavně ji používá NASA pro kterou byla vyvinuta. Paní FYZICKO svět a technologie v něm se mění. Taky budete rozporovat to , že kosmonauti ve vesmíru pijí vlastní moč ? Samozřejmě upravenou nanotechnologií do pitné vody? Ta stejné technologie umí z močůvky udělat pitnou vodu a znovu ji vrátit je spotřebě zvířatům. Nebo provést rozbor krve bez jediné kapky krve? Je to opět kosmická technologie , která je k dispozici i pro „pozemní“ použití . V tom co vás učili by to nemělo být možné a ono to funguje ( http://onkocet.eu/en/produkty-detail/20/1/ ).

Pridaj komentár